SON DAKİKA! KPSS İptal Edildi, İşte Yeni Tarih!

SON DAKİKA! KPSS İptal Edildi, İşte Yeni Tarih!
Yayınlama: 04.08.2022

2022 KPSS’nin yaşanan iddialardan sonra iptal edildiğini ÖSYM Başkanı duyurdu. Soruların sızdırılması iddiası üzerine inceleme başlatılmıştı. ÖSYM Başkanı Ersoy, ’31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumları iptal edildi.’ dedi.

31 Temmuz’da gerçekleştirilen KPSS oturumundaki soruların deneme testlerinde çıktığı iddiası söz konusu oturumun iptal edilmesine neden oldu.

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda soruların sızdırıldığı iddiasına üzerine başlatılan incelemede, Yediiklim Yayınevi’nde arama yapılmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada “Aramalar neticesinde bir kısım dijital materyaller ile soru kitapçıklarına el konulmuştur” denilmişti.

Son günlerde ülke gündemini meşgul eden Kamu Personel Seçme Sınavı‘nın (KPSS) 31 Temmuz’da gerçekleştirilen oturumundaki bazı soruların çeşitli deneme testlerinde çıkan sorulara benzer olduğu iddialarıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz’daki oturumun iptal edildiğini açıkladı.

Prof. Dr. Ersoy ayrıca “6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir” dedi.

TÜM ADAYLARDAN ÖZÜR DİLİYORUZ

“Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz. Adaylardan yeni sınav için ilave ücret talep edilmeyecek. Sınavlara ilişkin takvim en kısa sürede açıklanacak”diyen Prof. Dr. Ersoy, yeni sınav takviminin 17 Eylül’de başlayacağını duyurdu.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!