Son Dakika Haberi.. Şanlıurfa’da Cezaevinde Yangın Çıktı

Son Dakika Haberi.. Şanlıurfa’da Cezaevinde Yangın Çıktı
Yayınlama: 24.03.2022

Şanlıurfa merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan E Tipi Kapalı Cezaevi’nde akşam saatlerinde isyan çıktığı iddia edildi. Bir mahkuma verilen disiplin cezası sonrası isyan çıkaran mahkumların, koğuşun kapısını kapattığı bildirildi.

Yaşanan olay nedeniyle kuruma, itfaiye, sağlık ekipleri ve takviye kuvvet sevk edildi.

Olay çıktığını duyan mahkumların yakınları da cezaevi önünde toplanarak gerginlik çıkardı.

Kalabalığın arasına giren Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, içerde herhangi bir olumsuzluğun olmadığını söyleyerek kalabalıktan dağılmalarını istedi. Mahkum yakınlarına seslendikten sonra açıklamada bulundu.

Yaşanan olayın ardından ekiplerin tedbir amaçlı cezaevine yönlendirildiğini belirten Erin, şöyle konuştu:

“Söz konusu ceza alan mahkum, koğuştaki mahkumları galeyana getiriyor ve kapıları kapatıyorlar. Mesele bu. Yangın veya herhangi bir olumsuzluk yok. Mahkumların tamamı sağlık kontrolünden geçirildi. Herhangi bir sorun yok. Hayati tehlikesi olan veya yaralı olan mahkumumuz söz konusu değil. Sağlık ekipleri, güvenlik güçleri ve başsavcımız burada. Her şey kontrol altında. Güvenlik ve sağlık sorunu oluşturabilecek bir şey yok.”

Erin, tutuklu yakınlarına, problem yaşanan koğuşta herhangi bir sorun kalmadığını ve her türlü önlemin alındığını, ambulansların da tedbiren bölgede bulunduğunu vurgulayarak, kalabalıktan dağılmalarını istedi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı yapmış olduğu açıklamada cezaevinde çıkan yangının kontrol altına alındığı ve çıkan yangında ölü ve yaralının olmadığı belirtildi.

Öte yandan gerginliğin yaşandığı cezaevinde 2012 yılında çıkan isyanda koğuşlar ateşe verilmiş ve 13 mahkum hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Şanlıurfa Yerel Medyaları