Mersin Haber

Sinan Ateş’in Kitabını Dağıttıkları İçin Gözaltına Alınanlar Serbest Bırakıldı

Sinan Ateş’in Kitabını Dağıttıkları İçin Gözaltına Alınanlar Serbest Bırakıldı
Yayınlama: 10.05.2023
A+
A-

Sinan Ateş’in ablası Selma Kazanç Ateş’in, kardeşi adına lokma ikramı yapmak için geldiği Bursa Mustafakemalpaşa’da, Sinan Ateş’in son yazdığı ‘Gök Türkler’ adlı çocuk kitabını dağıttıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 3 genç, çıkarıldıkları mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde Sinan Ateş’in yazdığı Göktürk kitabını ücretsiz olarak dağıtırken gözaltına alınan gençler tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi.

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde Ankara’da sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in yazdığı Göktürk kitabını ücretsiz olarak dağıtan üç genç gözaltına alındı. Gençlerin tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in “Göktürkler” kitabını dağıtırken Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde gözaltına alınan üç genç, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adliye önünde konuşma yapan Sinan Ateş’in ablası Selma Ateş, “Bu çocukları bu saate kadar burada bekleten şahıs, seninle yüz yüze geldik, tekrar geleceğiz. Her dakika senin karşında olacağız. Sinan için her yerde, adaleti savunacağız.” dedi.

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in yazdığı “Göktürkler” kitabını ücretsiz olarak dağıtırken gözaltına alınan gençler, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Gözaltına üç genç, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

sinan ates kitap sinan ateş gök türkler, sinan ateş kitap

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!