Mersin Haber

Şevket Sümer Mahallesi Muhtar Adayı Hamza Benzer’den Ramazan Ayı Mesajı

Şevket Sümer Mahallesi Muhtar Adayı Hamza Benzer’den Ramazan Ayı Mesajı
Yayınlama: 09.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:53
A+
A-

Şevket Sümer Mahallesi Muhtar Adayı Hamza Benzer, Ramazan ay dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Muhtar Adayı Hamza Benzer yayınladığı açıklamasında, ‘’Ramazan, tüm İslam âleminde manevi bir coşkunun yaşandığı; ibadetlerin yanı sıra elde olanın cömertçe paylaşıldığı, birlik ve beraberlik duygusunun en derinden hissedildiği mukaddes bir aydır. Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu ve oruç ibadetinin eda edildiği bir zaman dilimini ifade eden Ramazan ayı; sevginin hakim olduğu, kırılan kalplerin onarıldığı, komşuluk hukukunun arttığı, en önemlisi yardımlaşmanın ve dayanışmanın kurtuluş anahtarı olduğu ilahi bir fırsattır.

Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun daha yoğun hissedildiği bu ayda, ülke olarak yaşadığımız depremin maddi manevi kayıplarını birlik ve beraberlik içinde hareket ederek atlatacağız. Çünkü bizler biliyoruz ki her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Bu mübarek ay hürmetine dileğimiz, çekilen sıkıntıların hayırlı sebeplerle son bulması ve ülke olarak feraha kavuşmasıdır.

F1E38C33 A645 4463 Bddb C87334Cb9Edd

Bu dua ve dileklerle, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek ramazan ayının başta mahallemiz Şevket Sümer olmak üzere bütün İslam alemi ve insanlık için sağlığa, barışa ve huzura vesile olmasını temenni ediyor ve tüm hemşehrilerimize hayırlı ve bereketli Ramazanlar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.