Mersin Haber

Seher Albayrak Mezitli Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Oldu

Seher Albayrak Mezitli Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Oldu
Yayınlama: 23.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:51
A+
A-

31 Mart Pazar günü gerçekleşecek seçimler yaklaşırken muhtar adayları kendi aralarında kıyasıya bir yarış içinde mücadelelerini sürdürüyor. ”Kadın Muhtarlarla Yeni Bir Sayfa” ve ”Birleşe Birleşe Kazanacağız” diyerek yola çıkan Seher Albayrak Mezitli Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Oldu. Seher Albayrak kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır tanıyalım?

SEHER ALBAYRAK KİMDİR?
30 yıldır Merkez mahallesinde yaşamını ikame ettiren Seher Albayrak. 1973 yılında Tunceli’de dünyaya geldi. Ev hanımı. 3 çocuk annesidir. 31 Mart Pazar günü gerçekleşecek seçimlerde ve muhtarlık görevine bir kadın olarak talibim diyerek Merkez Mahallesi muhtar adayı oldu.

ALBAYRAK:” KADINLAR İÇİN ADAYIM ”
Seher Albayrak kadınlar için aday oldum. Kadının eğitimi ve istihdamı projesi bizim hiç vazgeçemediğimiz bir konudur. Çünkü bize göre kadın kültürün taşıyıcısı ve sahip çıkandır. Bugün kadim kültürden ne kaldıysa daha çok kadınlar onu korumuşlardır. Çeşitli ilgi alanları, beceri ve yetenekleriyle ve kadınların deneyimlerini paylaşacakları ve değerlendirecekleri Kadın Eğitim Merkezi, katılımcı her birey için olduğu gibi aynı zamanda toplum için bir kaynak olarak hizmet verecek. Kadınların var olma biçimini güçlendirecek ve yepyeni bir özkaynak yaratacak. Köklü tarafından bu amaçla bağışlanmış olan her nesilden kadın bir arada daha güçlü ve verimli olabilecekleri imkanları kazanacak. Bu ortak ”ev’ de kadınlar kendilerine daha doğrudan fayda sağlayacak üretimler yapabilecek, öğrenecek.

ALBAYRAK:”GENÇLER İÇİN ADAYIM”
Albayrak: ”Mahallemizin gençleri için projemiz Ekonomik ve sosyal açıdan dezavantajlı gençler ve ailesini kapsayan proje ile gençlerin ve ailelerinin risk faktörlerinden korunmaları, mutlu üretken ve yaratıcı bireyler olarak var olabilmeleri için fiziksel, psikolojik ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesini amaçlamaktadır. Proje kapsamında, Meslek Eğitim Merkezi’nde verilen eğitimlere ek olarak bilgisayar, düşünme, erkeklik, girişimcilik, keman, kişisel gelişim, gitar, kültür ve gezi, moda ve konfeksiyon, müzik, perküsyon, piyano, gitar, sağlık ve tiyatro atölyeleri ile çocuk aile ilişkisinin güçlendirilmesi çalışması ve risk altındaki çocuklara ve alilerine yönelik çalışmalar yer almaktadır.

SEHER ALBAYRAK’IN AZA LİSTESİ
Merkez Mahallesi’nin her tarafında yaşayan farklı meslek gruplarından vatandaşlar Seher Albayrak’ ın azalar oldular.
1.Mehmet Şirin Koçci
2.Fikret Farimaz
3.Perihan Nur
4.Elif Coşkun

YEDEK AZALAR
1.Emir Uçak
2.Erkan Özmen
3.Başak Gül
4.Hatice Karaveli

F0C33185 087C 4Cb8 92Da 339Cac7Ecb48 Mezitli Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Seher Albayrak, Seher Albayrak

F93C9645 E53C 4Dff B5Cd 9E996E1Ded27 Mezitli Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Seher Albayrak, Seher Albayrak

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.