Mersin Haber

Sedat Peker İle Muhammed Yakut İlişkisi Belli Oldu!

Sedat Peker İle Muhammed Yakut İlişkisi Belli Oldu!
Yayınlama: 19.04.2023
Düzenleme: 19.04.2023 13:52
A+
A-

Youtube’da yayınladığı videolarla bir anda gündeme gelen Muhammed Yakut son günlerin konuşulan isimlerinden biri oldu. Sedat Peker tarafından yönlendirildiği iddia edilen Yakut’un kim olduğu ise merak edildi.

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın çarpıcı iddialarıyla gündeme gelen Muhammed Yakut‘un Peker’in eski bir dostu olduğunu söyledi. Barkın ‘Yakut’u Sedat Peker mi konuşturuyor?’ sorusuna da yanıt verdi.

Türkiye’de herkes 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere kilitlenmişken sosyal medyada Muhammet Yakut adıyla gizemli bir isim ortaya çıktı.

Sedat Peker gibi ifşa videoları yayınlamaya başlayan Muhammed Yakut’la ilgili olarak avukat Ersan Barkın’dan açıklama geldi: Sedat Peker’in 25 yıllık arkadaşı. Çocukları aynı okula gidiyordu.

YouTube kanalı üzerinden paylaştığı videolarla sosyal medyanın gündemine oturan Muhammed Yakut çarpıcı iddialarda bulundu. Rabia Naz cinayetinden, Mehmet Ağar’a kadar pek çok konuda çarpıcı iddialar ortaya atan Yakut, 13 video paylaşacağını söyledi.

 

Yakut’un Birleşik Arap Emirliği BAE’de ‘dijital tecrit’te bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker’in yönlendirmesiyle hareket ettiği iddia edilirken, Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın konuyla ilgili canlı yayında açıklama yaptı.

SEDAT PEKER’İN ESKİ BİR DOSTU’

Ersan Barkın, KRT’de katıldığı programda “Muhammed Yakut’u Sedat Peker mi konuşturuyor” sorusunu şöyle yanıtladı:

 

“Şimdi Muhammed Yakut, Sedat Peker’in benim kendisiyle iletişim kurmam sonucunda elde ettiğim bilgileri paylaşabilirim. Kendisinin yaklaşık 25 yıldır tanımış olduğu eski bir dostu. Onu ifade edeyim. Şunu da söylüyor bu da doğru: Yakut’un evlatlarıyla Sayın Peker’in evlatları, sürgüne gitmeden önce aynı okullarda eğitim alma hakkına sahipti. Ama Sayın Peker’in benim dışımda herhangi bir kişiyle iletişim kurması ve paylaşımda bulunması olanaklı olmadığı için Yakutla doğrudan ya da dolaylı bir iletişim kurması mümkün değil. Ben Yakut’u tanımıyorum. Dolasıyla Yakut’un anlattıkları tamamıyla kendi sahibi olduğu bilgilerden ibaret.”

 

SEDAT PEKER’İN MUHAMMED YAKUT’LA İLETİŞİM KURMASI MÜMKÜN DEĞİL

Sayın Peker’in benim dışımda herhangi bir kişiyle iletişim kurması ve paylaşımda bulunması olanaklı olmadığı için Yakut’la doğrudan ya da dolaylı bir iletişim kurması mümkün değil. Ben Yakut’u tanımıyorum. Dolasıyla Yakut’un anlattıkları tamamıyla kendi sahibi olduğu bilgilerden ibaret.”

MUHAMMED YAKUT KİMDİR

Eski Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut’un yeğeni olan ve akaryakıt sektöründe iş yapan Muhammed Yakut, 2012’de Denizatı Petrokimya şirketinin sahibi Ali Şafak Akmil’i kaçırtarak 400 bin TL’sini aldığı suçlamasıyla gözaltına alınmasıyla gündeme gelmişti.

 

Muhammet Yakut, AK Parti genel başkan yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Milletvekili Mücahit Arslan, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık gibi isimlerle ilgili açıklamalar yapacağını duyurmuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!