Mersin Haber

Resmi Gazete’de Yayımlandı! KDV’ye De Zam Geldi…

Resmi Gazete’de Yayımlandı! KDV’ye De Zam Geldi…
Yayınlama: 07.07.2023
A+
A-

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre; Katma Değer Vergisi’ne zam geldi. Yüzde 18’lik KDV uygulanan mal ve hizmetlerde KDV oranı yüzde 20; yüzde 8 uygulanan mal ve hizmetlerde KDV ise yüzde 10 oldu.

Motorlu Taşıtlar vergisinin (MTV) ardından sıra şimdi Katma Değer Vergisi’ne KDV’ye geldi. Resmi Gazete’de bugün Cumhurbaşkanlığı kararı ile resmen duyuruldu.

MTV’ye gelen ara zam kararları araç sahiplerini üzerken şimdide 85 milyonun tamamını ilgilendiren tüketici kararı geldi. Katma Değer Vergisi’ne (KDV) artış yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre; Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararın (a) bendinde kapsamı belirtilen mal ve hizmetlere uygulanan yüzde 18’lik KDV, yüzde 20; (b) bendinde kapsamı belirtilen mal ve hizmetlere uygulanan yüzde 8’lik KDV ise yüzde 10 olarak yeniden belirlendi.

10 TEMMUZ’DA YÜRÜRLÜKTE

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yürütmesinde, 3605 sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun 28’inci maddesi gereğince verilen karar, 10 Temmuz 2023 tarihinde yürürlüğe girecek.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!