Mersin Haber

Onursal Adıgüzel Neden Görevden Alındı! Onursal Adıgüzel Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

Onursal Adıgüzel Neden Görevden Alındı! Onursal Adıgüzel Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır?
Yayınlama: 16.05.2023
A+
A-

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimi sonuçları YSK tarafından alınırken Kemal Kılıçdaroğlu tarafından son dakika kararı ile Onursan Adıgüzel görevinden alındı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’i görevden aldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, seçim akşamı seçim sonuç ekranı yayınlamadıkları için gelen eleştirilere sosyal medya üzerinden yanıt vermişti. Twitter hesabından dikkat çeken bir açıklama yapan Adıgüzel, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak herkesin erişimine açık bir seçim sonuç ekranı yayınlamayı hiçbir zaman taahhüt etmedik” ifadelerini kullanmıştı.

ONURSAN ADIGÜZEL KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

 

Onursal Adıgüzel, 1985 yılında Malatya’da doğdu. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Halen Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 

Endüstri Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 

Özel sektörde endüstri mühendisliği ve yöneticilik yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

 

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!