Pazar, Ekim 1, 2023

ÖHD Mersin : “14 Mayıs’ta Seçim Güvenliği İçin Sandıkların Başında Olacağız”

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere ilişkin gerçekleştirdikleri kapsamlı toplantıyı değerlendiren ÖHD Mersin Şube Eşbaşkanı Avukat İbrahim Kaya, “14 Mayıs’ta seçim güvenliği için sandıkların başında olacağımızı ilan ediyoruz” dedi.

Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Mersin Şubesi, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel seçimlerine ilişkin toplantı gerçekleştirdi. ÖHD’li avukatlar, şube binasında yapılan toplantıda seçim güvenliğini masaya yatırdı.  ÖHD Mersin Şube Eşbaşkanı Avukat İbrahim Kaya, seçim güvenliği için üstlerine düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceklerini belirterek, “Bizler de buradayız” mesajı verdi.

Seçim güvenliği için sandıkların başında olacağımızı ilan ediyoruz”

Seçimlerin hukuki güvenliği ile seçmen oyu güvenliği konularının ülkede her zaman önemli başlıklar olarak önem taşıdığını söyleyen Kaya, devamında şu ifadeleri kullandı:

“Adalet ve eşitlik mücadelesini her alanda sürdüren Özgürlük İçin Hukukçular Derneği Mersin Şubesi üyesi avukatlar olarak, 2023 seçim sürecinde de halklarımızla birlikte irademize sahip çıkmak ve ırk, din, cins, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği/ifadesi, cinsiyet karakteristiği ayrımcılığı yapmadan tüm halklarımız için, emekçiler, kadınlar, LGBTİ+’lar çocuklar için, doğa ve çevre hakkı için seçim güvenliğini sağlamak için sandıkların başında olacağımızı ilan ediyoruz. Halklarımızın oylarının manipüle edilmesinden, kaybolmasından, sandık sonuçlarına yansımamasından duyduğu endişeyi görüyor ve bu hususta yaşanabilecek hak ihlallerinin önüne geçebilmek için bizler de ‘buradayız’ diyoruz.”

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler