Mersin Haber

Öğrencilere Kurban Bayramı Desteği: Aile Bakanlığı’ndan 5 Bin TL Destek Geliyor!

Öğrencilere Kurban Bayramı Desteği: Aile Bakanlığı’ndan 5 Bin TL Destek Geliyor!
Yayınlama: 23.05.2024
A+
A-

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala devlet tarafından bir çok destek sağlanıyor. Bu destekler arasında üniversite öğrencilerinin yüzünü güldürecek olan yol yardımı dikkat çekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın üniversite öğrencilerine sağladığı destekler arasında Kurban Bayramı desteği oldukça dikkat çekeceğe benziyor. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesinde üniversite öğrencilerine yol yardımı sağlıyor. Bu destekle, ailesinden uzakta eğitim gören öğrencilerin memleketlerine dönüş masrafları karşılanıyor. Başvuru detayları ve ödeme miktarları haberimizde!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başta engelliler ve yaşlılar olacak şekilde pek çok ihtiyaç sahibine sosyal destek ödemesi veriyor. Aile Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre bir ödemenin de öğrencilere yapılacağı belirtildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine desteğine devam ediyor. Kurban Bayramına az bir vakit kala ailesinin yanına dönmek isteyen öğrenciler, ulaşım yardımı başvurusu yapmak adına harekete geçmeye başlamış bulunuyor. Ailesinden uzakta il dışında eğitim gören üniversite öğrencisine yılda 2 sefer gidiş olmak üzere toplamda 5000 TL ödeme yapılıyor.

ÖĞRENCİYE ULAŞIM DESTEĞİ

Ailesinden uzakta başka illerde eğitim gören dar gelirli öğrencinin gidiş dönüş masrafları senede 2 kere Bakanlık tarafından karşılanıyor. Kurban Bayramı için de başvuru yapılabilirken, Öğrenciye bu ödeme Kurban Bayramı desteği olarak sağlanıyor. Başka bir ilde eğitim alan üniversite öğrencisine sağlanan bu destek için üst yaş sınırı 25 olarak belirlenmiş bulunuyor.

ULAŞIM DESTEĞİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIYOR?

Ulaşım desteği başvuruları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi hizmet binaları üzerinden tamamlanabiliyor Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılan başvurular sırasında kimlik ibrazı gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen söz konusu ulaşım desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin bazı şartlara uyması gerektiğini açıkladı. Açıklanan şartlara göre öğrencilerin; Başka bir ilde eğitim alıyor olması gerekli. Ayrıca yine verilen bilgilere göre şartları sağlamış olan öğrenciler, e-Devlet sisteminden başvurularını gerçekleştirerek bakanlığın sağladığı ulaşım desteğinden faydalanabiliyor.

ULAŞIM DESTEĞİ NE KADAR ÖDENİYOR

Öğrenciye ulaşım desteği iki gidiş ve iki dönüş olmak üzere toplamda 4 kere ödeniyor. Geçtiğimiz sene tek seferlik 750 TL olan destek bu sene en fazla 1250 TL olarak ödenmekteyken, toplamda 5 bin lira olarak ödeniyor. Memleketlerine dönmek isteyen öğrencilerin ulaşım masraflarını karşılayan bu destek, öğrencilerin Kurban Bayramı’nı sevdikleriyle birlikte geçirmelerine olanak sağlıyor. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurabilirler.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.