Perşembe, Eylül 28, 2023

Neçirvan Barzani Gaziantep’te: Türkiye’nin Bu Krizden Çıkacağına İnanıyorum

Irak Kürt Bölgesi Yönetimi (IKBY)Başkanı Neçirvan Barzani, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Gaziantep’te AFAD’ı ziyaret etti.

Neçirvan Barzani’nin Gaziantep merkezin yanı sıra İslahiye ve Nurdağı ilçelerine de gideceği ve AFAD kriz ve koordinasyon merkezinde depremle ilgili bilgi alacağı öğrenildi.

Rudaw’ın haberine göre IRAK Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, deprem bölgesi Gaziantep’i ziyaret etti. Depremde ölenlerin ailelerine baş sağlığı dileyen Barzani, Türkiye’nin bu krizden çıkacağına inandığını söyledi.

 

Neçirvan Barzani, Türkiye’deki deprem dolayısıyla bölgelerindeki tüm etkinliklerini iptal ettiklerini ve her evde yas olduğunu söyledi. Barzani, Türkiye’nin bu krizden de çıkacağına inandığını ve ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.

6 Şubat’ta merkez üssü Maraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 şiddetinde iki deprem meydana geldi. Depremden Maraş’ın yanı sıra Gaziantep, Adıyaman, Hatay, Urfa, Diyarbakır, Malatya, Adana, Osmaniye ve Kilis illeri de ciddi şekilde etkilendi.

 

Irak Kürt Bölgesi Hükümeti ve Barzani Yardım Vakfı, depremin üzerinden 24 saat geçmeden deprem bölgelerine arama-kurtarma ve yardım konvoylarını ulaştırdı.

 

Barzani Yardım Vakfı ayrıca depremden etkilenen Suriye’nin kuzeyinde yer alan Afrin kenti ile Cindires beldesine de iki yardım konvoyu gönderdi.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler