Mersin Haber

Neçirvan Barzani Gaziantep’te: Türkiye’nin Bu Krizden Çıkacağına İnanıyorum

Neçirvan Barzani Gaziantep’te: Türkiye’nin Bu Krizden Çıkacağına İnanıyorum
Yayınlama: 14.02.2023
Düzenleme: 14.02.2023 14:05
A+
A-

Irak Kürt Bölgesi Yönetimi (IKBY)Başkanı Neçirvan Barzani, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Gaziantep’te AFAD’ı ziyaret etti.

Neçirvan Barzani’nin Gaziantep merkezin yanı sıra İslahiye ve Nurdağı ilçelerine de gideceği ve AFAD kriz ve koordinasyon merkezinde depremle ilgili bilgi alacağı öğrenildi.

Rudaw’ın haberine göre IRAK Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, deprem bölgesi Gaziantep’i ziyaret etti. Depremde ölenlerin ailelerine baş sağlığı dileyen Barzani, Türkiye’nin bu krizden çıkacağına inandığını söyledi.

 

Neçirvan Barzani, Türkiye’deki deprem dolayısıyla bölgelerindeki tüm etkinliklerini iptal ettiklerini ve her evde yas olduğunu söyledi. Barzani, Türkiye’nin bu krizden de çıkacağına inandığını ve ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.

6 Şubat’ta merkez üssü Maraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 şiddetinde iki deprem meydana geldi. Depremden Maraş’ın yanı sıra Gaziantep, Adıyaman, Hatay, Urfa, Diyarbakır, Malatya, Adana, Osmaniye ve Kilis illeri de ciddi şekilde etkilendi.

 

Irak Kürt Bölgesi Hükümeti ve Barzani Yardım Vakfı, depremin üzerinden 24 saat geçmeden deprem bölgelerine arama-kurtarma ve yardım konvoylarını ulaştırdı.

 

Barzani Yardım Vakfı ayrıca depremden etkilenen Suriye’nin kuzeyinde yer alan Afrin kenti ile Cindires beldesine de iki yardım konvoyu gönderdi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!