Perşembe, Eylül 28, 2023

Muhammed Yakut Neden Gündem Oldu! Deliler Delisi, Yeni Sedat Peker Vakası Mı?

Muhammed Yakut isimli biri, Sedat Peker’den sonra hükümet hakkında ifşalar yapmaya başladı ve sosyal medyanın gündemine oturdu. YouTube kanalı üzerinden yayımladığı video ile gündem olan Diyarbakırlı Muhammet Yakut kimdir sorusu gündeme geldi.

YouTube ve Twitter gibi sosyal medya ortamlarında Deliler Delisi lakabıyla yayın yapan Muhammed Yakut, devlet içerisinde yaşandığını öne sürdüğü iddialarıyla gündem oldu. Peki, Deliler Delisi adıyla ortaya çıkan Muhammed Yakut kimdir?

 

MUHAMMED YAKUT KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA, İŞİ NE?

Hakkında çok fazla bilgi olmasa da Muhammed Yakut, Diyarbakırlıdır. 50’li yaşlarda olduğu tahmin edilen Muhammed Yakut, Deliler Delisi ismiyle sosyal medyasından siyasi içerik dolu video mesajlar yayınlamaktadır.

Muhammet Yakut’un Diyarbakırlı olduğu açıklanırken daha önce Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapmıştı. Körfez İlçesi’ndeki Denizatı Petrokimya Şirteki’nin sahibini kaçırma iddiası nedeniyle gözaltına alınmıştı. Yakut’un amcasının ise Diyarbakırspor Eski Başkanı Abdurrahman Yakut olduğu belirtilerek şike soruşturmasında 2011 yılında Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı ile birlikte tutuklandığı belirtildi.

Muhammet Yakut’un yayımlayacağı 13 video ve bu videoların içerikleri de merak konusu oldu.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler