Mersin Haber

MTSO Seçimleri Kızışıyor: Hakaretler Havada Uçuyor

MTSO Seçimleri Kızışıyor: Hakaretler Havada Uçuyor
Yayınlama: 30.10.2022

Seçim günü yaklaşırken MTSO’nun mevcut başkanı Ayhan Kızıltan’ın yaklaşımları da değişmeye başladı. Mersin kamuoyuna sempatik güler yüzlü olarak lanse edilen Kızıltan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda herkesi şaşkınlığa uğrattı.

Haber: Sabri Borak

Mersin Kamuoyu tarafından günlerce tartışılan Kargıcık Turizm Projesi ile ilgili Kızıltan’ı eleştiren gazeteci Vahap Şehitoğlu’na yönelik kullandığı ifade tartışma yarattı. Kızıltan’ın tartışma yaratan ve gazetecilerin eleştirilerine yönelik verdiği cevap şöyle: ‘’ Böyle gazeteci geçinen ahlaksızlar, siz de mesuliyetli ve etik bir tutum sergileyen basın camiasına leke atamazsınız; ancak kendinizi lekelersiniz. O gazeteci şahsiyet adımı bizzat yazarak bana iftira atmış’’ ifadelerini kullandı.

MTSO Seçimleri Kızışıyor: Hakaretler Havada Uçuyor Mersin Haber

MTSO başkanlığı için adaylıklarını açıklayan ve seçim çalışmalarına devam eden İsa Çani, Ufuk Maya ve Hakan Kayacı’yı ‘’üçü bir arada’’ diyerek tanımlayan Ayhan Kızıltan’a rakibi İsa Çani’den tepki geldi. Çani Lojistik’in sahibi ve MTSO başkan adayı İsa Çani, Kızıltan’a sosyal medyadan cevap verdi.

MTSO Seçimleri Kızışıyor: Hakaretler Havada Uçuyor Mersin Haber

‘’Üçü bir arada da olsa ben tekim’’ diyen Kızıltan’a İsa Çani’nin cevabı şöyle: ‘’ Sayın Başkan Ben kimseyle birleşmemişim. Böyle bir durum söz konusu değil, günahın ne olduğunu bilmediğiniz için iftira atmak size çok normal geliyor olabilir. Şunu bilin ki ortamı gererek bir şeyleri elde edebileceğinizi düşünüyorsanız yanılırsınız… Ben Mersin e hizmet için adayım ve bu yoldan geri dönüşümüz yoktur’’ şeklinde dile getirdi.

MTSO Seçimleri Kızışıyor: Hakaretler Havada Uçuyor Mersin Haber

Öte yandan Kızıltan’ın ‘’üçü bir arada da olsa ben tekim’’ ifadelerine MTSO meclis üyesi adayı Yüklog Lojistik’in sahibi İsmail Yüksel’den de tepki geldi. Yüksel, Ayhan Kızıltan’a yönelik ‘’üyelerin aidatlarıyla seçim kampanyanızı yürütüyorsunuz’’ ifadesini kullanarak şu ifadelere yer verdi: ‘’ 1’inci aday Ufuk Maya 20 yıldır MTSO’da berbersiniz. Kardeşim evladım dediğiniz adam sizin karşınızda aday olunca çamur atıyorsunuz. 2’inci aday İsa Çani sizin mevcut yönetim kurulu üyeniz. İsa Çani kötü biri ise neden sizin yönetiminizde. 3’üncü Aday Hakan Kayacı sizin başkanlık adayı döneminizde size rakip olmasın diye yönetiminize almak için 5/6 koltuk teklif ettiğiniz Hakan Bey. Şimdi bu insanlar kötü oluyor siz de iyi oluyorsunuz öylemi ne ala memleket’’ ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)