MTSO Seçimleri Erteleniyor Mu? O Komitede Seçim İptal Edildi: Son Dakika

MTSO Seçimleri Erteleniyor Mu? O Komitede Seçim İptal Edildi: Son Dakika
Yayınlama: 07.11.2022
Düzenleme: 08.11.2022 15:07

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın geçtiğimiz günlerde gerçekleşen komite seçimlerinden sonra meclis üyeleri ve komite üyeleri belirlendi.

Son Dakika bilgisine göre 28. Grup Eğitim hizmetleri meslek komitesinde seçim iptal edildi.

Mühürsüz oyların kullanıldığı belirtilen seçimde mahkemenin aldığı kararlar 28. grup komite seçimi iptal edildi.

SEÇİMLER ERTELENEBİLİR Mİ?

MTSO komite üyeleri cuma günü yeni başkanını ve yönetimi belirlemek için toplanacaktı. 28. Grubun seçiminin iptal edilmesinden sonra cuma günü yapılacak toplantının iptal edilmesi veya ertelenmesi bekleniyor. 28. grubun yanı sıra birkaç meslek komitesinde de itirazlar sürüyor.

Alınan bir diğer bilgiye göre kendi komitesinde kaybeden mevcut başkan Ayhan Kızılan’ın genel inşaat komitesi olan 40 gruptan aday olacağının belirtilmesinden sonra gözler bu gruba çevrilmişti. 40. grupta 6 oyla kaybeden grubun itiraz süreci devam ediyor.

MTSO SEÇİM TAKVİMİ DEĞİŞECEK Mİ

Takvime bağlı olarak yeni meclis tarafından 11 Kasım’da Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu asil ve yedek Üyeleri, Disiplin Kurulu, TOBB Delegeleri seçimi yargı gözetiminde Oda Hizmet Binasında yapılacak. Ardından yeni oluşan Oda Meclis en yaşlı üyenin başkanlığında yapacağı ilk toplantısında Meclis Başkanı, Başkan Yardımcıları ve Katip Üye ile Bütçe ve Hesapları İnceleme Komisyonu Üyelerinin seçimini gerçekleştirmesi bekleniyordu. 12 Kasım Cumartesi günü ise 41 Meslek Komitesi gün boyu toplanarak Komite Başkanları ve Başkan Yardımcılarının seçimini gerçekleştirecekti. Yargı gözetiminde yapılan seçimlerin askı ve itiraz süreçleri sonrasında 16 Kasım’da seçim sonuçları kesinleşmiş olacaktı. Son olarak Yönetim Kurulu yapacağı ilk toplantısında kendi arasındaki görev dağılımını yapacak ve seçimler tamamlanmış olacaktı.

Fakat son iptal haberinden sonra yeni takvimin nasıl olacağı merak konusu.