Mersin Haber

MTSO Komite Seçimlerinde Şaşırtıcı Sonuçlar: 11 Kasım Hareketli Geçecek

MTSO Komite Seçimlerinde Şaşırtıcı Sonuçlar: 11 Kasım Hareketli Geçecek
Yayınlama: 05.11.2022
A+
A-

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, (MTSO) meslek komitelerinin yeni meclis üyeleri seçmek için bugün sandık başına gitti.

Yenişehir Fuar Alanında yapılan MTSO’da gerçekleştirilen meclis üyeliği ve meslek komitesi seçimlerinden başkan adaylarından İsa Çani ve Ufuk Maya gruplarından çıkamadı. Çani ve Maya aday olma şansını kaybetti. Metal sanayi grubundan çıkamayan mevcut Başkan Ayhan Kızıltan,  İnşaat sektöründen MTSO’ya girmeye hak kazandı. Diğer aday Hakan Kayacı da grubundan çıkarak aday olmaya hak kazandı.

İş insanları  41 meslek komitesi üyesi ve 115 meclis üyesini seçimi için oy kullandı. MTSO seçimleri öncesi  mevcut Başkan Ayhan Kızıltan, MTSO Yönetim Kurulu Üyesi İsa Çani, MTSO Meclis Üyeleri Ufuk Maya ve Hakan Kayacı başkan adayı olduklarını açıklamıştı.  Ancak aday olabilmek için meslek komitesi seçimlerindeki gruplardan çıkılması gerekiyordu. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen oy kullanma işlemleri sonrası saat 17.00’yi göstermesinin ardından oy kullanma işlemi sona ererek sayım işlemine geçildi.

Saatin 17:00’yi göstermesi ile oy kullanma işlemi sona erdi. Yetkili kişiler dışındakilerin salon dışına çıkarılması ile sayım başladı. Seçimlerde 41 grupta toplam 15 bin 367 seçmen oy kullanırken, seçimler sonunda 115’i Meclis Üyesi olmak üzere toplam 271 Meslek Komitesi Üyesi ile Yedek Üyeleri seçimi yapıldı.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) gerçekleştirilen meclis üyeliği ve meslek komitesi seçimlerinden başkan adaylarından İsa Çani ve Ufuk Maya gruplarından çıkamadı. Çani ve Maya aday olma şansını kaybetti. Metal sanayi grubundan çıkamayan mevcut Başkan Ayhan Kızıltan,  İnsaat sektöründen MTSO’ya girmeye hak kazandı. Diğer aday Hakan Kayacı da grubundan çıkarak aday olmaya hak kazandı.

Bazı gruplarda sona eren oy sayımı sonunda meclise giren isimler de belli oldu. İlk gelen bilgilere göre; 36. Grupta Serdar Yıldızgören, Ahmet Baran, Bedri Akyüz, 33. Grupta Zihni Ceylan, 24. grupta Adnan Gündoğdu, Zeki Ceylan, 17. Grupta Sinan Koç, 10 Nolu Meslek Komitesinde Mehmet Can Duman, 19. Nolu komitede Halil Polat meclise giren isimler oldular. MTSO akaryakıt grubunda deprem yaşandı. Emir Hayfavi, Can Duman meclise girdi. Sabahattin Kılıççıoğlu, Aziz Akgül 40 oy farkla kaybetti. 31 nolu İşletme Destek Faaliyetleri Meslek Komitesi’nde Ahmet Akın kaybetti. Erol Dibo, İlhan Demir, Gökben Gökbulut meclise girdi.

Sonuçların açıklanması ile kazanan meslek komitesi ve meclis üyeleri büyük sevinç yaşadı. Kazanan üyeler omuzlara alınarak davul ve zurna eşliğinde zafer turu attı. Bugün seçilen üyeler 11 Kasım’da yönetim kurulu başkanını ve yönetim kurulu üyelerini seçecek.

 

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)