MTSO Başkanlığını Güçlü Vizyon Sahibi Aday Kazanacak

MTSO Başkanlığını Güçlü Vizyon Sahibi Aday Kazanacak
Yayınlama: 23.10.2022

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) yeni başkanlık seçimi sardı. Yeni başkanın Mersin’in son günlerde yaşadığı birçok soruna umut olacak vizyona sahip olması bekleniyor.

Osmanlı döneminde kurulan Türkiye’nin ilk ticaret ve sanayi odalarından biri olan 136 yaşındaki Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda yeni meclis üyeleri ve yönetim kurulu için seçim heyecanı başladı. Mersin için önemli bir kurum olan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, yaklaşan başkanlık seçimi ile gündemde. Mersin Kamuoyunun son günlerde gündemde tutmaya çalıştığı Ana Konteyner Limanın Adana’ya verilmesi tartışmasında görevini yetkin bir şekilde kullanamayan MTSO yönetimi de payını almıştı.

Mersin’in farklı kesimleri STK’ların görevlerini yeterince yapamadıklarını, yönetimlerin kent sorunlarına yeterli hassasiyeti göstermemelerinden tepki almıştı.  Mersin ekonomisi için hayati öneme sahip olan ana konteyner limanının Adana’nın Yumurtalık ilçesine yapılacağı iddiası sonrası gözlerin çevrildiği bir diğer mecra olan MTSO’nun mevcut yönetiminin sessiz kalması tartışmaların daha da alevlenmesine sebep olmuştu.

Mersin Kamuoyunun da yakından takip ettiği MTSO seçimlerinin sonucunun kente değer katması, sorunlara çözüm yolu bulucu bir vizyona sahip yönetimin gelmesi temenni ediliyor.

Mersin’in çatı kuruluşu olan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim yarışında Lojistikçiler Ufuk Maya ile İsa Çani ve mevcut Başkan Ayhan Kızıltan ile Hakan Kayacı yarışıyor. Seçimlerde adayların önce kendi meslek komitelerinden meclise seçilmeleri gerekiyor.

Öte yandan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri Seçimi 5 Kasım 2022 Cumartesi günü Yenişehir Fuar Merkezi’nde yapılacaktır.

SABRİ BORAK