Cuma, Eylül 22, 2023

Millet İttifakı Dağılıyor Mu? İYİ Parti 25 Haziran’ı İşaret Etti!

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Millet İttifakı’nın son durumunu değerlendirerek, “Teknik anlamda bu işbirliği bitmiş olsa da stratejik mesele ile ilgili genel başkanımızın yetkili kurumlarla görüşmesi devam ediyor” ifadelerini kullandı.

28 Mayıs ikinci tur seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı olmasının ardından gözler Millet İttifakı’na çevrildi. İttifakın devam edip etmeyeceği merak edilirken İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’dan konuyla ilgili açıklama geldi.

İYİ PARTİ’DEN YENİ AÇIKLAMA

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, bugün Millet İttifakı’nın son durumunu değerlendirerek, İYİ Parti’nin bu konudaki tutumunu açıkladı. Zorlu, teknik anlamda bu sürecin bitmiş olduğunu fakat stratejik meselelerin devam ettiğini belirtti.

2019 Belediye seçimlerinde İYİ Parti ve CHP’nin büyük başarı elde ettiğini ifade eden Zorlu, “Millet İttifakı mahalli idari seçimlerle Meral Akşener’in teklifiyle bir araya gelmişti. Büyükşehirlerde çok büyük başarılar elde etmiştir. Bu süreç devam etmektedir. Mahalli İdari seçimlerde İYİ Parti ve CHP’nin ortaya koyduğu gücün neticenin ürünü olan büyükşehir belediye başkanlıkları olmak üzere bu başarı devam ediyor. Bu anlamdaki birliktelik devam ediyor” dedi.

Zorlu’nun açıklamaları şöyle:

“Seçimlerin ardından milli irade tecelli etti. İYİ parti muhalefet görevini üstlendi. Bundan sonra süreçte en büyük vazifemiz milletimizin ağırlaşan sorunlarının çözümü için var gücümüzle muhalefet görevimizi layıkıyla yerine getirmektir.

Siyasi partilerin kurumsal stratejik kararları, süreçleri vardır. Bir de operasyonel düzeyde diyebileceğimiz kararları ve süreçleri vardır. Milletvekili arkadaşlarımızdan gelen açıklamalar teknik bir iş birliğinin ne aşamaya geldiğinin altını çizdikleri hususlardır.

Bir sürecin devamı olarak 25 Haziran’da olağan kongremizi topluyoruz. Genel Başkanımızın bugünü ve yarını inşa etmek amacıyla oluşacak süreçtir. Nihai bir karar için Genel Başkanımızın açıklamalarını takip etmekte faydalı olacağını milletimizle paylaşmak istiyorum” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE PAYLAŞACAĞIZ

Zorlu, bu durumu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in değerlendirdiğini söyleyerek, “Seçim işbirliği ile Millet İttifakı’nın dünden bugüne yansıyan yerel seçimlerle taçlanan başarısı biraz farklı şeyler. Teknik anlamda bu işbirliği 14 ve 28 Mayıs’tan itibaren bitmiş olsa da, şu andan itibaren stratejik meseleyle ilgili genel başkanımızın değerlendirme süreci yetkili kurullarla devam ediyor. Önümüzdeki günlerde bunları sizlerle paylaşırız.” dedi.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler