Mersin Haber

MHP Camiası’ndan Bülent Arınç’a Bahçeli ve Çakıcı Tepkisi Sürüyor

MHP Camiası’ndan Bülent Arınç’a Bahçeli ve Çakıcı Tepkisi Sürüyor
Yayınlama: 21.01.2023
A+
A-

Verdiği bir röportajda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bülent Arınç, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’la aranızdaki buzlar eridi mi?” sorusuna yanıt verirken MHP lideri Devlet Bahçeli’ye gönderme yaptı. Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı ile olan yakınlığına atıfta bulunan Arınç, “Bizim dava arkadaşlığımızı, başkalarının mafya liderleriyle veya suç örgütü liderleriyle bir aradaki fotoğraflarına bakarak değerlendirmeyin” dedi.

 

Yurt Dışında yaşayan Türkmen Atilla Halit’in açıklamalarının ardından MHP’li Edip Semih Yalçında bir kaç saat sonra açıklama yaptı

 

 

YURT DIŞINDAN BÜLENT ARINÇ’A TEPKİ GELDİ

 

Arınç’ın bu açıklamaları üzerine büyük tepki toplarken Yurt Dışında Yaşayan Türkmen Atilla Halit’ten Bülent Arınç’a büyük gönderme geldi.

 

Atilla Halit kendi sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda ;

 

Kamuoyuna Saygılarımla

 

Sayın Bülent Arınç’ın Basın açıklamasını okudum. Sn Arınç’ın Devlet Başkanımızla ilgili söylediği sözlerini ve Devlet Başkanımla ilgili cümleleri okudum.78’den buyana dava arkadaşıyım diyor. Evet bir dönem birlikte yürürken. ABD’nin iti olan Fettullah Gülen’in meclisteki borazancı başı olduğu bilinmektedir.

 

Kendisine şu soruyu soruyorum. Yol arkadaşını yarı yolda bırakıp. Davutoğlu-Ali Babacan gibi sayın Tayyip beyi sırtından neden hançerlediniz. Bu millet sizleri çok iyi tanıyor. Dinimizi kullanarak ABD’de yaşayan,  ABD’nin dünya imamı diye lanse ettiği Firavun’un CIA’daki iti olan F.Gülen’in asasını Musa’nın asası olmadığını bilmiyor musun.

 

Atı alan köprüyü çoktan geçti. Siz ve sizin gibilerin Tayyip beyin yanında olmadığınızı ihanet ettiğinizi milletimiz ve Sayın Devlet Başkanımız bilmektedir. Ali Babacan ve seninle ilgili Yahudi devşirmesi olduğu söylenmektedir. Her ikinizin de bu hali Hristiyanlığın içindeki tapınak şövalyeleri gibisiniz.

 

Hizmetiniz Siyonizme’dir..!

 

Sayın Devlet Bahçeli’yi ağzınıza alıyorsunuz. Sayın Bahçeli adı gibi devlettir. Mafya liderleri ile resim verdiğini iddia ediyorsunuz. Mafya lideri dediğiniz kişinin şeceresine bakınız. Sizin gibi şehit Kubilay’ı katleden bir aile büyüğünüz gibi din ve devlet düşmanı değildir. Kudüs’e gittiğiniz zaman ağlama duvarında başınıza tipa takarak Yahudiler gibi kafanızı eğilip kaldırıp dua ettiniz mi?

 

Bu millet sayın devlet Başkanımızı ve Bahçeli’yi çok iyi tanıyor.

“Sizi de Davutoğlu’nu da Ali Babacan’ı da birlikte hareket ettiğiniz yol arkadaşlarınız ile bölücülerle iş birliği yaptığınız için tarih sizi yargılayacaktır.

 

Ben yurt dışında yaşayan Türkmen asıllı Türk vatandaşı olan Atilla Halit’im. Yarın size televizyonda Atatürk ile ne düşünüyorsunuz sorusu sorulduğu zaman Şuan da onure edersiniz. Geçmişte bir Atatürk bir Kemal Atatürk’e düşman olduğunuzu bu devlet ve millet bilmektedir.

 

Yaşını başını almış adamsın. Seçime giderken neden fitne çıkarıyorsun. Çıkardığınız bu fitnenin devletimize hiç bir fayda olmayacağını bilmektesiniz. Bu provokatörlüğünüzü batı okyanus ötesi size konuşturmaktadır.

 

Allah seni ve senin gibileri bildiği gibi yapsın.

 

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim Atilla Halit

 

TEPKİNİN ARDINDAN EDİP SEMİH YALÇIN’DAN BÜLENT ARINÇ’A CUMHUR İTTİFAKI VE ALAATTİN ÇAKICI ÇIKIŞI GECİKMEDİ

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Arınç pişkinlik, şımarıklık, nobranlık, kibir ve yüzsüzlükte seviye atlamış bir âdemdir. Cumhur İttifakını sabote ediyor. Tam bir FETÖ’cü taktiği.” dedi.

 

İşte Edip Semih Yalçın’ın Açıklamaları

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)