Mersin Haber

Meteoroloji Uyardı: Yağışlı Havalar Geliyor

Meteoroloji Uyardı: Yağışlı Havalar Geliyor
Yayınlama: 23.04.2024
A+
A-

Meteoroloji’den yapılan açıklamada İstanbul dahil birçok kent için yeniden sağanak alarmı verildi. Orta ve Güney Ege için fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 Nisan tarihine ait yeni hava durumu raporunu paylaştı. Buna göre; Ankara ve İzmir’in de aralarında olduğu 17 il için sarı kodlu uyarı verildi. Söz konusu illerde kuvvetli rüzgarın etkili olması beklenirken, bazı şehirlerde de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan yurdun bazı kesimlerinde de sıcaklıkların 38 dereceye kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarına ait hava durumu raporunu internet sitesi üzerinden yayınladı. Rapora göre; bazı iller için sağanak uyarısı yapılırken, özellikle yurdun doğu kesiminde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde artacağı bilgisi paylaşıldı.

17 İL İÇİN SARI KODLU ALARM!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan “MeteoUyarı” sayfasında, 17 il için sarı kodlu uyar yapıldı. Söz konusu illerde kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Uyarı yapılan iller şu şekilde: ”Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Burdur, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, Isparta, İzmir, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak

MÜJDE DİYE PAYLAŞILDI

Hava City isimli hesaptan yapılan paylaşımda,  “Müjde” ifadesi kullanılarak şunlar kaydedildi: “Aylık projeksiyonlarda Mayıs ayında da ülkemizin çok büyük kısmının verimli yağışlar alacağı öngörülüyor. Ay toplamında yağışlar uzun yıllar ortalamalarını aşacak gibi görünüyor…”

Bu gelişme kavurucu Mayıs ayında su sıkıntısı yaşanmaması açısından sevindirici oldu. Özellikle vatandaşlar bu aylarda bir nebze nefes alacak.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.