Mersin Haber

Mersin’de Kablo Hırsızları Suçüstü Yakalandı

Mersin’de Kablo Hırsızları Suçüstü Yakalandı
Yayınlama: 20.08.2022
A+
A-

Alınan ihbarı değerlendiren Bozyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kablo hırsızlarını suçüstü yakaladı.

Bozyazı Kötekler Mahallesi’nde Türk Telekom’a ait kabloları keserek otomobile yükledikleri sırada suçüstü yapılan hırsızlar olay yerine geldikleri otomobille kaçtıkları sırada yaşanan kovalamaca sonrası yakalayan polis ekipleri Anamur istikametine kaçan otomobilde bulunan R.B. VE D.G. isimli şahısları ve kabloları emniyet müdürlüğüne getirdi.

Kabloların hurda değeri yüksek olduğu için hırsızların hedefinde olduğu bilinmekte ve ekipler tarafından bir süredir takip edilmekteydi. Şahısların emniyette yapılan işlemlerin ardından Anamur Adliyesine sevk edildiği ve tutuklanarak Malaklar Cezaevine gönderildiği öğrenildi.

Öte yandan Gazipaşa ilçesinde harnup hırsızlığı yaparak Mersin istikametine kaçan kamyoneti Bozyazı ilçesinde gören polis ekipleri kamyonetle birlikte içerisinde bulunan şahısları takip ederek ilçe sınırları içerisinde yakaladı.

F9CB66A5 189B 4199 8D8C 112287DFA46F bozyazı, Bozyazı haber, Bozyazı hırsızlık, Bozyazı son dakika, Mersin, Mersin Emniyet Müdürlüğü, mersin gündem, mersin haberleri, mersin odak haber, mersin son dakika

Araçta bulunan V.T. KT CTSUBA isimli 5 kişiyle birlikte piyasa değeri 15.000TL olan çok sayıda harnup çuvalını ele geçiren ekipler. Gazipaşa Cumhuriyet Başsavcılığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı ile koordineli halde yapılan operasyonla yakalanan araçtaki harnupları sahiplerine teslim eden emniyet güçleri şüpheliler hakkında adli işlem başlattı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!