Mersin Haber

Mersin’de Gözaltına Alınan 21 Kişi Serbest Bırakıldı

Mersin’de Gözaltına Alınan 21 Kişi Serbest Bırakıldı
Yayınlama: 02.10.2022
A+
A-

Mersin’in Mezitli ilçesine bağlı Deniz Mahallesi’nde bulunan Tece Polisevi’ne 26 Eylül’de gerçekleştirilen bombalı ve silahlı saldırıda bir polis şehit olurken, bir polis memuru da yaralandı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, 30 Eylül’de terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik çalışmalar kapsamında gözaltına alınan 9 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Saldırının ardından 27 Eylül’de birçok adrese yapılan baskınlarda, 22 kişi gözaltına alındı. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nde süren işlemlerinin ardından 29 Eylül’de mahkemeye sevk edilen 13 kişi, savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Dün adliyeye sevk edilen 9 kişiden M.K., savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

 21 KİŞİ SERBEST

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, “örgüt propagandası” iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında 18’i Büyükşehir Belediyesi personeli olmak üzere 30 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Soruşturma kapsamında 28 Eylül’de yapılan ev baskınlarında, 22 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, bir gün sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Gözaltında tutulan diğer 21 kişi, savcılık ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. 

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!