Mersin Haber

Mersin’de Cinayet Suçundan 12 Yıldır Firari Olan Kardeşlere Operasyon

Mersin’de Cinayet Suçundan 12 Yıldır Firari Olan Kardeşlere Operasyon
Yayınlama: 25.07.2022
Düzenleme: 18.12.2022 22:09
A+
A-

2010 yılında işledikleri Cinayet suçundan dolayı müebbet cezası alan kardeşlerin 12 yıllık firari hayatlarına Tarsus Emniyeti son verdi.

Mersin’in Tarsus ilçesinde emniyet güçlerinin düzenlediği operasyonla 12 yıldır firari olan kardeşler yakalandı.

Tarsus ilçe emniyet müdürlüğü yaptığı açıklamayla iki kardeşin cezaevine teslim edildiği belirtildi.

Tarsus Emniyeti’nin yaptığı açıklama şöyle: “Tarsus ilçemiz Asayiş Büro Amirliğimizce yapılan çalışmalarda; 2010 yılında ilçemizde öldürülen (Ö.Ç.) ve Gaziantep otoban yolunda öldürülen (M.E.) isimli şahısların faili oldukları ve yargılandıkları mahkeme tarafından müebbet hapis cezasına çarptırılan kardeşler (A.Ç) ile (L.Ç) isimli şahıslar yapılan operasyon sonucu yakalandı  ve akabinde cezaevine teslim edildi” belirtildi .

Firari iki kardeşin yakalanması İçin başlatılan operasyonu engellemek isteyen kişiler de gözaltına alındı. İlçe emniyet müdürlüğü konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:”Güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonda zorluk çıkaran ve 112 ambulans aracına zarar veren şahıslara

Bu şahısların alınması için yapılan operasyonda zorluk çıkaran ve yalan ihbarla çağrılan 112 acil ambulansa zarar veren şahıslarda ekiplerimizce yakalanmış bir gün göz altında kalarak sevk edildiği adli mercilerce serbest bırakıldı” ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)