Mersin Polis Evine Yapılan Terör Saldırısına İlk Tepkiler

Mersin Polis Evine Yapılan Terör Saldırısına İlk Tepkiler
Yayınlama: 27.09.2022

Mersin Mezitli ilçesindeki Tece Mahallesi’nde bulunan polis evine terör saldırısı yapıldı. Gelen bilgilerde, araç içindeki bir kadının polis kılığında polis evine sızmaya çalıştığı belirtildi.

CANLI BOMBA ARACI HAVAYA UÇURDU

Durumun polislerce fark edilmesi üzerine aracın polis evine girmesi engellendi ve silahlı çatışma başladı. Bunun üstüne canlı bomba olduğu belirlenen kadın aracı havaya uçurdu. Yaşanan olayda iki polis yaralanırken, birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Mersin’de polis evi yakınlarında bombalı saldırı gerçekleşti. Patlamanın yaşandığı bölgede çanta içine kurulmuş patlama düzeneği bulundu. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 1 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Mersin Polis Evine Yapılan Terör Saldırısına İlk Tepkiler Asayiş

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Mersin Mezitli’deki polisevine yapılan saldırıyla ilgili ilk açıklama İçişleri Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Ayrıca polisevinin uzağına bırakılan bir bomba düzeneği de kontrollü bir şekilde patlatılmıştır. Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen bir şüpheli silahıyla birlikte gözaltına alınmıştır. Saldırıyı düzenleyenlerin yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Gelişmeler oldukça kamuoyuna bilgi verilecektir.” ifadeleri yer aldı.

ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ’DAN AÇIKLAMA

Yaşanan saldırıyla ilgili bir başka açıklama da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan geldi. Bozdağ, “Mersin ili Mezitli ilçesi Tece Polisevi’ne yapılan saldırıda yaralanan polislerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, adli soruşturma başlatmıştır. Saldırı bütün boyutlarıyla araştırılmakta ve soruşturulmaktadır.” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de Mezitli’de yaşanan saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Seçer: #Mersin barış ve kardeşlik kentidir, gölgelemek isteyenler asla başarılı olamayacaktır! Şu ana kadar yapılan resmi açıklamaya göre saldırının kaynağı belirlenmemiş, 2 polis memurumuzun yaralandığı belirtilmiştir. Yaralılarımıza acil şifalar diliyor, saldırıyı lanetliyorum” ifadelerini kullandı 

Öte yandan Tece’de bulunan Polis evine saldırıyla ilgili bir kişinin silahıyla beraber gözaltına alındığı belirtiliyor. 

Mersin Polis Evine Yapılan Terör Saldırısına İlk Tepkiler Asayiş