Mersin Haber

Mersin Milletvekili Perihan Koca Rezerv Alana Karşı Direnen Samandağ Halkıyla Buluştu

Mersin Milletvekili Perihan Koca Rezerv Alana Karşı Direnen Samandağ Halkıyla Buluştu
Yayınlama: 25.05.2024
A+
A-

DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, Samandağ’da rezerv alan uygulamalarına karşı direnen halkla bir araya geldi. Olumsuz hava koşullarına rağmen buluşma noktasını dolduran Samandağ halkının direnişini selamlayan Koca, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Samandağ halkının iradesinin önünde saygıyla eğiliyorum. Yağmura, çamura, sele rağmen nasıl ki enkazda birbirine tutunan bir halk dayanışma bulduysa, şimdi de aynı halk yağmura ve çamura rağmen direniyor. Hatay halkının rezerv alanlara karşı mücadelesinin bir parçası olmaktan onur duyuyorum. Değerli Samandağ halkı, söylenmesi gereken her söz söylenmiştir ve söz tükenmiştir. Çünkü halk kararını vermiştir: Rezerv alanlara hayır. Halk sadece sözünü söylemekle kalmamış, 1,5 yıldır enkaz altında olmasına rağmen ‘Ma rıhna nıhna hon’ diyerek bu kenti yeniden inşa etmeye çalışırken bir de rezerv zulmüyle mücadele etmektedir. Rezerv alanlara hayır derken, aynı zamanda eylemini de örgütlemektedir.

Hatay halkının feryadına ve eylemine kulak verme zamanı gelmiştir. Evet, söz söyleme zamanı bitmiştir. Artık icraat zamanıdır. Bu icraat, rezerv alan ilanlarını derhal iptal etmekten geçer. Bu icraat, AKP-MHP tarafından alelacele meclisten geçirilen afet yasasını, o suç yasasını, o çökme yasasını, o sermaye yasasını derhal iptal etmekten geçer.”

Perihan Koca, Samandağ halkının direnişini destekleyerek, halkın iradesinin ve mücadelesinin yanında olduklarını belirtti.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.