Mersin Haber

Meral Akşener’den Son Dakika Uyarısı: Buna Mutlaka Mani Olmalıyız!

Meral Akşener’den Son Dakika Uyarısı: Buna Mutlaka Mani Olmalıyız!
Yayınlama: 20.05.2023
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçimlerinden sonra ilk kez kamuoyu karşısında konuştu. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasıyla artık önlerindeki tek hedefin Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı seçtirmek olduğunu vurgulayan Akşener, kendisinin şahsi olarak da saha çalışmalarına katılıp “kapı zili dahi” çalacağını belirterek, Kılıçdaroğlu’na oy vermeyen seçmen kitlesine özellikle odaklanacaklarını ifade etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. İYİ Parti Genel Merkezinde basın toplantısı yapan Akşener, 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için vatandaşlara çağrıda bulundu. Gerekçelerini sıralayan Akşener ‘’buna kesinlikle mani olmalıyız’’ diyerek flaş açıklamalarda bulundu.

 

28 Mayıs 2023 seçimlerine kadar yapacakları çalışmalara değinen Meral Akşener ‘Biz bu 14 Mayıs sonrası İYİ Parti olarak sandık güvenliği başta olmak üzere ikinci tura yönelik görüşmeler gerçekleştirdik. Sadece Kılıçdaroğlu’na çalışıldığı için CHP Genel Merkezi’nde çalışıyoruz. Bir kampanya grubu kuruldu. Sandığın korunmasından sorumlu her partiden isim var orada.

 

Bizim arkadaşlarımız sabah akşam sahada olacaklar. Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi için hepimiz seçime kadar çalışacağız. Ben bu süreçte oyunu Erdoğan’dan yana kullanan ya da yalnızca Kılıçdaroğlu’na oy vermeyen bölgelerdeki insanlarla görüşeceğim. Yarından itibaren bu programım başlıyor. Hemşehri dernekleri, derin yoksulluğa yönelik ev ziyaretleri dahil mikro bazda şahıs olarak da çalışacağım. Kapı zile dahi çalacağız.’’ Dedi.

 

YARINDAN İTİBAREN PROGRAMIM BAŞLIYOR

Konuya ilişkin Akşener ‘’Millet ittifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13’üncü Cumhurbaşkanımız olarak seçilmesi için hepimiz en şiddetli şekilde elimizden geleni sonuna kadar, kabiliyetlerimizin sonuna kadar çalışacağız. Bende bu süreç içerisinde, özellikle ilk turda tercihini Sayın Erdoğan’dan yana kullanan ya da Sayın Kılıçdaroğlu’ndan yana kullanmayan ama Sayın Erdoğan’a da oy vermeyen; bunlar tespitli -sahalar olarak tespitli- vatandaşlarımızla birebir görüşmeler gerçekleştireceğim. Bir kısmına başladım. İstanbul’da da yoğun bir saha çalışması programım olacak. Bu akşamdan itibaren İstanbul’a gidiyorum. Yarından itibaren bu programım başlıyor.

 

Bu tür ilçelerimizde önce görünür bir şekilde bir çalışma, arkasından hemşeri dernekleri, arkasından derin yoksulluğa dair daha önce başlattığım çalışmanın devamı olacak nitelikte. Ev toplantıları, ev ziyaretleri yani kapı zili çalmak dahil olmak üzere mikro bazda bir çalışma yapacağım.

 

Cumhur İttifakının TBMM çoğunluğunu elde etmesi ile beraber, Cumhurbaşkanlığı’nın neden Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması gerektiğini anlatan Akşener, denge ve denetleme mekanizmasının kurulabilmesi için Kılıçdaroğlu’nun bu 28 Mayıs seçimlerinde mutlaka 13’üncü Cumhurbaşkanı seçilmesi gerektiğini açıkladı.

 

BUNA MUTLAKA MANİ OLMALIYIZ

Konuya ilişkin Akşener ‘’Şimdi meclisin çoğunluk olarak cumhur ittifakı tarafından alınmış olması, Millet İttifakı’nın adayının Cumhurbaşkanlığı seçiminde mutlaka kazanması gerektiğini ortaya koyan bir seçim oldu.

 

Çünkü eğer Cumhurbaşkanlığı seçimini de Erdoğan kazanırsa bu ucube başkanlık sistemi artık Türkiye’de tartışmasız bir hal alır. Dolayısıyla buna mutlaka mani olmalıyız. Dolayısıyla meclis Cumhur İttifakı’nın bileşenleri olabilir ama Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilirse en azından denge ve denetleme mekanizması oluşur.

 

28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlerde; değerli milletim, aziz milletim, çok değerli iyi partililer, sandığa gitmemiş kardeşlerim ve Sayın Erdoğan’a oy vermemiş ama oyunu da bir şekilde geçersiz hale getirmiş ya da bir başka alanda oy kullanmış kardeşlerim; sizlere sesleniyorum!.. Sadece kendiniz değil özellikle İYİ partililer, aileniz, dostlarınız, arkadaşlarınız, arkadaşlarınızın arkadaşları, akrabalarınız, akrabalarınızın dostlarını büyük bir çaba harcayarak sandığa götürüp Sayın Kılıçdaroğlu’na oy ver diyeceksiniz.’’ Dedi.

 

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)