Mersin Haber

MediaRubic Kurumsal Eğitimde İnteraktif İçerikleriyle Öne Çıkıyor

MediaRubic Kurumsal Eğitimde İnteraktif İçerikleriyle Öne Çıkıyor
Yayınlama: 09.08.2022
A+
A-

İnteraktif video yaklaşımı, son dönemlerde kurumsal eğitim dünyasında çokça konuşulan bir yaklaşım. İnteraktif videolar görsel uyarıcı oldukları için kullanıcıların öğrenme süreci boyunca eğitimle ilgilenmelerini ve dikkatlerini eğitime vermelerini sağlıyor. Kurumsal eğitim alanındaki trend yaklaşımları sürekli takip eden MediaRubic, interaktif içerikleriyle, özellikle interaktif video alanında dikkatleri üzerine çekiyor.

Dijital öğrenme çözümleri sunan MediaRubic, kurumsal eğitime dair birçok alanda olduğu gibi interaktif video alanında da hizmet veriyor. Talepler doğrultusunda 2D/3D veya gerçek videolar kullanarak bu videoları interaktif ve eğitici hale getiriyor. Böylece kurumsal eğitimler çok daha eğitici olmasının yanında eğlenceli hale de geliyor.

Geleneksel Videolara Göre 10 Kat Daha Etkili

Uzmanlar ve araştırmalar, interaktif videoların geleneksel videolara göre 10 kat daha fazla etkili olduğunu ortaya koyuyor. Pasif kalarak videoları izlemek yerine videonun akışına seçimleriyle etki eden kullanıcılar videolara daha uzun süre odaklanıyor. Bu sayede bilgilerin akılda kalıcılık oranı artarken eğitimin başarıya ulaşma oranı da yükseliyor. Bu nedenle çoğu şirket interaktif video yaklaşımını kurumsal eğitimlerine dahil etmeye başladı bile.

Maliyet Tasarrufu ve Esneklik Sağlıyor

İnteraktif videolar, kurumsal eğitimin başarı oranını yükseltmenin yanı sıra maliyetleri de büyük ölçüde azaltma potansiyeline sahip. Uygulamalı olmayan eğitimlerin çoğu eğlenceli ve akılda kalıcı bir şekilde interaktif videolarla verilebiliyor. Bu da ders yapılacak yer, eğitmen gibi maliyetlerin önüne geçiyor. Aynı zamanda çalışanların bu videoları istedikleri yerde ve zamanda izleyebilmeleri esneklik sağlıyor.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)