Mersin Haber

Konya Hayvan Barınağı Haberlerine Erişim Engeli

Konya Hayvan Barınağı Haberlerine Erişim Engeli
Yayınlama: 25.11.2022
A+
A-

Konya‘da bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğin kafasına kürekle vurup öldürdüğü görüntüler kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Haberlere, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın talebiyle erişim engeli getirildi. Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin 25 Kasım 2022 tarih ve 2022/14345 sayılı kararla içeriklerin silinmesine hükmedildi.

Geçtiğimiz gün sosyal medyada ortaya çıkan videoya çok sayıda sosyal medya kullanıcısı ‘konyadakatliamvar’ etiketiyle yaşananlara tepki göstermişti.

Gelen tepkilerin ardından Konya Büyükşehir Belediyesi soruşturma başlatıldığını duyurmuş, başsavcılık iki kişinin gözaltına alındığını bildirmişti.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Murat B. ile Sefa Ç. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Ülke gündemine giren olaydan sonra İfade Özgürlüğü Derneği’nin (İFÖD) projesi Engelliweb’in bildirdiğine göre cinayete dair haberler ve sosyal medya paylaşımları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın talebiyle, Ankara 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla erişime engellendi ve silinmelerine hükmedildi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!