Konut kredisiyle ev almak artık hayal olacak! 2 Milyon TL’nin aylık taksiti değişti

Konut kredisiyle ev almak artık hayal olacak! 2 Milyon TL’nin aylık taksiti değişti
Yayınlama: 13.12.2023

Türkiye’de kira fiyatlarının yükselmesinin ardından konut fiyatları tepki çekti. Yatırım aracı olarak görülen konut fiyatının yükselmesiyle beraber, konut kredisi faiz oranları da katlandı. Konut satın almak için mücadele eden düşük gelir sahipleri kredi borcuna, artık hayal etse bile giremeyecekler. Yükselen faizler ve konut fiyatlarındaki artış hayalleri suya düşürdü.

Ziraat bankası tarafından açıklanan faiz oranları gündemde viral oldu. 2 milyon TL kredi çekenler işte bu şekilde ödeyecek…

 

DÜŞÜK GELİRLİ VATANDAŞLAR HAYALİNİ BİLE KURAMAZ

Konut fiyatlarındaki artışın ardından 2 milyon TL değerindeki konut kredisi merak konusu oldu. Detayları araştıran tüketiciler, yüksek miktardaki konut kredisi ile ev sahibi olmayı hedeflerken, aylık ödeme miktarları dudak uçuklatıyor. Konut kredileri yüksek gelir sahipleri için uyguna gelirken, orta ve düşük gelirli vatandaşlar hayalini bile kuramaz oldu.

BU DEVİRDE EV ALINMAZ

Ziraat Bankası tarafından verilen konut kredi kampanyası ev sahibi olmak isteyenlerin gündeminde yer aldı. Aylık taksit tutarını görenler, sosyal medyada “Bu devirde ev alınmaz!” yorumları yapıyor.

 

Ucuz konut kredisiyle birlikte, vatandaşlara ev sahibi olma imkanı sunulurken, konut alma döneminde viraj kapandı. Ucuz konut kredisi uygulamasının mevcut durumda uzun bir süre yer almayacak gibi duruyor.

 

 

Konut kredisiyle ev almak artık hayal olacak! 2 Milyon TL'nin aylık taksiti değişti Gündem

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ DETAYLARI

  • Kredi Tutarı: 2.000.000 TL
  • Vade: 120 Ay
  • Faiz Oranı: %3,89
  • Aylık Taksit Tutarı: 78.606,51 TL
  • Yıllık Maliyet Oranı: %58.668

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.