Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Tarihi An

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Tarihi An
Yayınlama: 12.12.2022

Televizyon ekranlarında bir klasik haline gelen Kim Milyoner Olmak İster‘de Batu Alıcı’dan önce bugüne kadar yalnızca 3 yarışmacı finale kaldı.

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ATV ekranlarında yayımlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının 4 Aralık Pazar günkü bölümünde Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi olan Batu Alıcı başarısıyla dikkat çekleri üzerine çekti.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon Türk Lirası değerindeki soru soruldu. 1 milyonluk sorunun konusu “Dede Korkut” hikayeleri oldu.

BATU ALICI NE KADAR KAZANDI

Soruda, “Hangisi Dede Korkut hikayelerindeki karakterlerden biri değildir” denildi. 20 yaşındaki yarışmacı Batu Alıcı yarışmadan çekilme kararı alarak 400 bin TL ile ayrıldı. Yarışmadan çekilen yarışmacı soruya daha sonra “Banu Çiçek” cevabını verdi. Sorunun doğru yanıtı ise Bala Hatun olarak açıklandı.

Batu Alıcı, geçtiğimiz günlerde katıldığı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına adından söz ettirmişti. 1 milyonluk soruya götüren 11. soru şöyle oldu: ”Milli Savunma Bakanlığının resmî sitesinde yer alan Atatürk’e ait özlük bilgilerine göre, Atatürk’ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası sırasıyla nasıldır?”

Soruyu doğru yanıtlayan Batu Alıcı, 3 yıl sonra 1 milyonluk soruyu gören ilk yarışmacı oldu.