Mersin Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Borsa İstanbul Tepkisi

Kılıçdaroğlu’ndan Borsa İstanbul Tepkisi
Yayınlama: 06.01.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Borsa İstanbul’daki kaydedilen yüzde 7’lik sert düşüşe ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Küçük yatırımcıyı korumayan kurumları da haksız zenginleşen çeteler de bedelini öder. Asla yanlarına bırakmayız!” diyerek tepki gösterdi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamasında: ”Küçük yatırımcıyı uyardım, göz göre göre soyacaklar sizi dedim. Adalet yok, ahlak yok! Unutulmasın ki bir gün devran döner, herkes yaptıklarının bedelini öder. Küçük yatırımcıyı korumayan kurumları da haksız zenginleşen çeteler de bedelini öder. Asla yanlarına bırakmayız!” ifadelerini kullandı.

BORSA NEDEN DÜŞTÜ, NE OLDU?

 

Borsa İstanbul’da son dakika hareketliliği yaşanıyor. Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 7,37 değer kaybıyla günü 5.116,41 puandan tamamlayarak 24 Şubat 2022’den bu yana en sert düşüşünü gerçekleştirdi. Borsa İstanbul’da endekse bağlı devre kesici sistemi iki kez devreye girdi.

Borsa İstanbul’dan KAP’a yapılan açıklamada “Saat 16:31:12 itibarıyla Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi Devreye girmiştir. Borsamız Pay Piyasasındaki tüm sıralarda, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem gören pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’nda işlemler geçici olarak durdurulmuştur.” denildi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!