Kılıçdaroğlu ve Özdağ Anlaştı İddiası! İşte Anlaşma Yapılan 7 Madde…

Kılıçdaroğlu ve Özdağ Anlaştı İddiası! İşte Anlaşma Yapılan 7 Madde…
Yayınlama: 23.05.2023

Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a destek açıklamasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasında başlayan görüşmeler sürüyor.

28 Mayıs’taki ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi lideri Özdağ arasındaki görüşmeler sürüyor. SÖZCÜ gazetesi yazarı İsmail Saymaz, SÖZCÜ TV’de katıldığı Basın Kulübü programında, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ’ın anlaştığını açıkladı.

ORTAK AÇIKLAMA YAPACAKLAR

Ümit Özdağ, bugünkü görüşmeyle ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile akşam saatlerinde bir araya gelerek, mutabakat metni üzerinde çalıştık. Yarın saat 11.00’de Zafer Partisi Genel Merkezi’nde düzenleyeceğimiz ortak basın toplantısında detayları Büyük Türk Milleti ile paylaşacağız” demişti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu akşam görüştüğünü ve yedi maddelik mutabakat metni konusunda anlaştığını belirten Saymaz, Zafer Partisi’nden iki ismin etkin göç ve güvenlik politikaları konusunda etkin rol alacağını söyledi.

 

Mutabakat metninde yer alan 7 madde şöyle:

 

  1. Anayasanın ilk 4 maddesi değişmeyecek
  2. Anayasanın 66. maddesi aynen korunacak
  3. 1924 Anayasasına bağlı kalınacak
  4. Sığınmacılar 1 yıl içerisinde gönderilecek
  5. Terörle etkin mücadele yapılacak
  6. Yolsuzlukla etkin mücadele yapılacak
  7. Kamudaki atamalarda liyakat esasına göre hareket edilecek