Perşembe, Eylül 28, 2023

Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Aday olma’ diye bağıran gençle buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında “Aday olma” diye bağıran ve ağzı kapatılarak susturulan Ömer Faruk Berber’le görüştü. Kılıçdaroğlu, Berber’e yapılan müdahaleyi onaylamadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul’da partisinin gençlik kolları tarafından düzenlenen “Geleceği Kur Gençlik Festivali”ne katıldı.  Kılıçdaroğlu’nun, Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalde konuşma yaptığı sırada, izleyicilerin arasında yer alan bir genç, “Aday olma” diye bağırdığı görüldü. Partililerin ağzını kapatarak susturduğu genç daha sonra salondan çıkarıldı.

 

Kılıçdaroğlu, festivalin ardından konuşması sırasında bağıran gençle bir araya geldi. CHP’den yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gençlik Festivalinde kendisini protesto eden, lise öğrencisi Ömer Faruk ile buluştu” denildi.

 

 

Gerçekleşen görüşmenin ardından Özlem Gürses’e konuşan Ömer Faruk Berber, “Görüşmemiz oldukça verimli geçti. Ben gerçekten çok iyi tepkiler aldım, bana çok iyi davrandılar. Biraz eğitim hakkında konuştuk kendisiyle, güzel bir konuşma geçirdik. Ben de yaptığım hareketin gerekçesini anlatınca kendisi olumlu karşıladı ve herkesin düşüncesine saygı duyulması gerektiğini ve bana yapılan müdahalenin kendisinin aslında desteklemediği bir hareket olduğunu söyledi” dedi.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler