Mersin Haber

İzmirlilerin Canı Sıkılacak: Gevrek ve Boyoz Fiyatları Değişti! İşte Yeni Fiyatlar…

İzmirlilerin Canı Sıkılacak: Gevrek ve Boyoz Fiyatları Değişti! İşte Yeni Fiyatlar…
Yayınlama: 10.08.2023
A+
A-

Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında ilk 3’te yerini alan İzmir’in en meşhur kahvaltılıkları olan İzmir boyozu ve İzmir Gevreğine zam yağdı. Adet fiyatları şok etti.

Peş peşe gelen zamlarla maliyetlerin artması üzerine üretiler ürün fiyatlarını artırıyor. İzmir’in meşhur gevrek ve boyozu yarından itibaren zamlı fiyatıyla 10 TL’ye satılacak.

İzmir’de vatandaşlar tarafından sabah kahvaltılarında sıkça tüketilen Gevrek ve boyoza zam geldi. Artan akaryakıt, işçilik, un, yağ maliyetlerini gerekçe gösteren İzmir Pide ve Gevrek İmalatçıları Esnaf Odası, gevrek ve boyoza zam istendi.

7 LİRADAN 10 LİRAYA ÇIKIYOR

Talebi değerlendiren İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, gevrek ve boyozun fiyatının 7 liradan 10 liraya çıkmasına onay verdi. Buna göre yarından itibaren gevrek, sade Boyoz, poğaça, yumurta, peynir ve sade açma 10 liradan satılacak.

MALİYET KARŞISINDA ESNAFIMIZI KORUMAK ZORUNDAYIZ

İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde bir süredir simidin 10 liradan satıldığını söyleyen İzmir Pide ve Gevrek İmalatçıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Şükrü Erişen ise yaptığı yazılı açıklamada, “Her ne kadar zam taraftarı olmasak da sürekli artan üretim maliyetleri karşısında esnafımızı korumak zorundayız” dedi.

Son zamanlarda artan akaryakıt, işçilik, un, yağ maliyetlerini gerekçe gösteren İzmir Pide ve Gevrek İmalatçıları Esnaf Odası, gevrek ve boyoza zam istendi. Talebi değerlendiren İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, gevrek ve boyozun fiyatının 7 liradan 10 liraya çıkmasına onay verdi. Buna göre yarından itibaren gevrek, sade boyoz, poğaça, yumurta, peynir ve sade açma 10 liradan satılacak.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!