Mersin Haber

İslam Memiş’ten Altın Gibi Uyarılar! Dolar ve Altın O Tarihte Zirveye Oturacak

İslam Memiş’ten Altın Gibi Uyarılar! Dolar ve Altın O Tarihte Zirveye Oturacak
Yayınlama: 30.05.2023
Düzenleme: 01.12.2023 20:04

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, elinde dolar bulunanları uyardı. Memiş, altın fiyatlarıyla ilgili de tahminde bulunarak yaz aylarına dikkat çekti.

İslam Memiş, piyasalardaki hareketlilikle ilgili bir analizde bulundu. Memiş, altın, döviz ve borsa yatırımcısını uyardı. Yatırımcılar ve piyasaları takip eden binlerce vatandaş, dolar ve altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik hakkında merak içerisindedir. İslam Memiş, piyasaların gelecek günlerde nasıl şekilleneceğine dair önemli açıklamalar yaptı.

ALTIN İÇİN YAZ AYLARINI İŞARET ETTİ

Finans Analisti İslam Memiş, altın piyasası ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: ‘’Altın onsunda beklentimiz bir miktar gerçekleşti. Şimdi haziranda aşağı yönlü ikinci bir atak bekliyoruz. 1944 seviyesinde ancak tekrar yukarı yönlü hareketlerde 2005 doları takip edeceğim. Sonra tekrar 1910 dolara inebilir.

Gram altın fiyatında yine seçimin birinci turunda 1520 rakamları vardı, devamında da cumartesi günü 1392’den kapanış yaptı. 1420’leri de gördük cumartesi. Burada alım yapanlar zarar etti. 1400 üzerinde alım yapmayın diye sık sık dillendiriyoruz. Gram altın TL fiyatı 1354’e kadar geri çekildi. Sık sık benim nazarımda 1350 altında rakam yok, olursa güzel bir fırsat sunmuş olacak.

Yarın bugün yeni bir ekonomi programı açıklanırsa, o zaman oturur tekrar mütalaa ederiz. Yaz aylarında 1550 üzerinde rakamları bekliyorum. Elinde altın bulunduran çok aceleci davranmamalı. Satanlar üzerine koyamıyor. Fiziki tarafta işlem yapanlar, heyecana gerek yok. Yaz aylarında 1550 lira üzerinde ataklar görüyor olacağız’’ ifadelerini kullandı.

Çeyrek Altın Fiyatı Ne kadar

SPEKÜLATİF SALDIRI UYARISI

İslam Memiş ayrıca, dolar ve altın üzerindeki spekülatif saldırılara dikkat çekmiş ve yatırımcılara sakin olmalarını ve uzun vadeli düşünmelerini önerdi. Siyasetçilerin vaatleriyle piyasaları manipüle etmeye çalıştığını belirten Memiş, güvenilirlik konusuna vurgu yapmış ve herkesin dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Piyasaların gelecekteki hareketleri sürekli olarak değişebileceğinden, yatırımcıların güncel verileri ve uzman görüşlerini takip etmeleri önemlidir.

İslam Memiş'ten Altın Gibi Uyarılar! Dolar ve Altın O Tarihte Zirveye Oturacak Gündem

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Altın fiyatlarında da yükseliş eğilimi dolar endeksli olarak devam ediyor. Gram altın bugün alışını 1.257,90 TL’den yaparken satışını ise 1.258,10 TL’den yapıyor. Ayrıca çeyrek altın ise alışını 2.012,63 TL’den satışını ise 2.056,99 TL’den yapıyor.

Gram altın için yükseliş trendi devam ederken para piyasaları uzmanlarına göre altının 1300 TL olması bekleniyor.

Dolar/TL ise seçim sonrasında yükselişe geçmiş ve şu anda 19,7090 seviyelerinde işlem görmektedir. Aynı dakikalarda avro/TL 21,4660, sterlin/TL ise 24,6600 seviyelerinde bulunmaktadır.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)