Cuma, Eylül 22, 2023

İslam Memiş Altın Biriktirenleri Tekrar Uyardı! Kafa Karışıklığını Ortadan Kaldıran Açıklama!

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na yeni atanan Mehmet Şimşek’in politikaları arasında da yer alan faiz konusu tekrar gündeme gelince piyasalar serbest bırakılmaya başladı. Böylelikle dolar serbest piyasa ile eşitlenmiş oldu.

Finans piyasası uzmanı İslam Memiş’in açıklamalarının ardından  kamuoyu ve yatırımcılar altın fiyatlarındaki son dakika hareketlerini yakından takip ediyor. Memiş’,n sosyal medya hesaplarında, “1.400 lira üzerinde gram altın alır mıydım, hayır” ifadesini paylaştı.. Buna karşılık gram altın fiyatları rekor yükselişini sürdürüyor. Tam, Yarım, Cumhuriyet, Çeyrek ve Gram Altın fiyatları ne kadar?

KRİTİK UYARI!

Doların yükselmesiyle gram altın fiyatları yükselmeye başladı. Altın piyasasındaki dalgalanmalar yatırım yapacak olanları şaşırtıyor. Altın ve finans piyasaları uzmanı İslam Memiş yaptığı açıklamada Gram Altın için iyi bir yatırım aracı olmadığını vurguladı.

ALTINI OLANLARIN SABIRLA BEKLEMESİ GEREKİYOR

2023 yılının başlangıcına 1115 TL seviyeleri ile başlayan gram altın bugün geldiği noktada adeta milyonları şoke etmiş durumdadır.. Mevcut rakamlardan herhangi bir alım yapmayan: uzman, kendi adına yaptığı açıklamada, bunların hala belirsizlik içinde olduğunu vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti:

İSLAM MEMİŞ’İN AÇIKLAMASI:

Piyasalar Uzmanı İslam Memiş, sosyal medya hesabında,”1.400 lira üzerinde gram altın alır mıydım? HAYIR. 18 liranın üzerinde gümüş alır mıydım? HAYIR. 1.910 $ ve 22,00 $ beklerdim. Elimdekini satar mıydım? HAYIR” şeklinde konuştu.

banka

 

ALTIN DA HEPSİ GİBİ ZİRVEYİ GÖRDÜ

2023 yılının başlangıcına 1115 TL seviyeleri ile başlayan gram altın bugün geldiği noktada adeta milyonları şoke etmiş durumda. Türkiye’de hediyelik ve düğünlerde de takı olarak kullanılan milyonların yatırım aracı altın adeta zirveyi gördü.

Gram altın bugün alışını 1.480,69 TL’den satışını ise 1.480,95 TL olarak yapıyor. Çeyrek altında ise alış fiyatı 2.369,09 TL olurken satış fiyatı 2.421,35 TL olarak belirlendi.

Yarım altın ise bugün alışını 4.723,37 TL olarak satışını ise 4.842,69 TL olarak yapıyor. Altında ki yükselişin de süreceği tahmin ediliyor.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler