İŞKUR üzerinden 15 bin 257 Personel Alımı Yapılacak! İşte Başvuru Şartları..

İŞKUR üzerinden 15 bin 257 Personel Alımı Yapılacak! İşte Başvuru Şartları..
Yayınlama: 21.05.2023

İŞKUR’dan son dakika duyurusu geldi. Şoför, güvenlik, temizlik ve büro görevlisi kadrolarına 15 bin 275 personel alımı yapılacak. İşte ilan metinleri ve başvuru detayları.. 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü resmi internet adresi üzerinden son dakika açıklaması geldi. İŞKUR üzerinden yapılan açıklamada Türkiye genelinde çalıştırılmak üzere şoför, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi ve büro görevlisi alımı yapılacağına yer verildi.

Hangi pozisyonlar için başvurular alınacak?

Pozisyonun en çok ilgi çekmesine neden olan özelliği KPSS şartının aranmayacak olması. Bu da hitap edeceği kitleyi artırarak başvuru sayısını oldukça artıracak. KPSS şartı aranmadan şoför, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi ve büro görevlisi kadrolarına yapılacak olan alım ilanları şu şekilde;

  • Güvenlik görevlisi,
  • Temizlik görevlisi ve
  • Büro görevlisi

olarak duyuruldu. Bu işe alım süreci, istihdam sağlamak ve bu pozisyonlarındaki çalışan eksiğini büyük ölçüde azaltmak amaçlanarak yürürlüğe girdi. Bu pozisyonlardaki işe alımlar için başvuruların nerden gerçekleşeceği ise bir diğer soru başlığı.

BAŞVURULAR NEREDEN GERÇEKLEŞECEK?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından başvurular alınacak. Başvurmak isteyen vatandaşlar kurumun resmi sitesini ziyaret ederek başvurularını gerçekleştirebilir. Kurum tarafından istenen bilgilerin doldurulması gerekiyor. Halihazırda İŞKUR hesabı bulunan vatandaşlar direkt giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ancak hesabı bulunmayan ve İŞKUR’da ilk defa işlem yapacak olan vatandaşların başvurudan önce üye olma işlemini gerçekleştirip, online işlemler için şifre sahibi olmaları gerekiyor. Başvuru esnasında doldurulan bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunması gerekiyor.

Türkiye İş Kurumu’nda başka hangi hizmetler var?

İŞKUR, günümüzde iş sahibi olmaya çalışan birçok vatandaşın ilk duraklarından biri olma özelliğine sahip. Birçok farklı iş alanında istihdam sağlamasının yanında birçok başka seçeneği de var. İş ilanlarının yanı sıra öğrenciler için staj ilanlarının da yayınlandığı bir kurum olma özelliğine sahiptir.

Kısa çalışma ödeneği gibi işlemlerde İŞKUR üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kamu memur alımı, engelli ve eski hükümlü projeleri gibi işlevleri de bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için resmi sitelerini ziyaret edebilirsiniz.