Mersin Haber

İnanır’dan Merve Dizdar Açıklaması: Kompleksli Muhterislere İkazımdır…!

İnanır’dan Merve Dizdar Açıklaması: Kompleksli Muhterislere İkazımdır…!
Yayınlama: 31.05.2023

Nuri Bilge Ceylan yönetmenliğinde Cannes’a taşınan “Kuru Otlar Üstüne” filmindeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülen oyuncu Merve Dizdar, aldığı ödülün sevincini yaşarken eleştirilerden kurtulamıyor.  

 

Kadir İnanır, Cannes Film Festivali’nde ödül alan fakat eleştirilere maruz kalan Merve Dizdar’ı savunan bir yaklaşımla herkesi şaşırtacak bir hamlede bulundu.

Cannes’da En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülen oyuncu Merve Dizdar, ödül töreninde gerçekleştirdiği konuşma sebebiyle eleştirilince Kadir İnanır’dan destek geldi. Kadir İnanır, Dizdar için, “Kompleksli muhterislere ikazımdır; saygılı olun, ayağa kalkın ve alkışlayın” dedi.

Kadir İnanır, Nuri Bilge Ceylan yönetmenliğinde Cannes’a taşınan “Kuru Otlar Üstüne” filmin performansı ile ilgili Merve Dizdar’ı savundu.  Merve Dizdar’ın başarısından daha çok Cannes’ta yapmış olduğu konuşma hedef alındı. Ülkesini küçük düşürdüğü yönünde çıkan her türlü eleştiriye yönelik Kadir İnanır sosyal medyadan Merve Dizdar’a arka çıktı. Oyuncuyu destekleyen paylaşımı ile uzun süredir koruduğu sessizliğini bozdu.

 

KADİR İNANIR’IN O PAYLAŞIMI!

 

Kadir İnanır sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı gönderiye şu sözleri ekledi:

 

“Dünyanın en büyük ikinci film festivali olan Cannes Festivali’nde performansı ile ödül alan Merve Dizdar’ı ve filmin yaratıcılarını yürekten kutluyorum. Kompleksli muhterislere ikazımdır. Saygılı olun, ayağa kalkın ve alkışlayın.”

İnanır'dan Merve Dizdar Açıklaması: Kompleksli Muhterislere İkazımdır...! Yaşam

 

Merve Dizdar 76.düzenlenen Cannes Film Festivali’nde önce giydiği elbiseyi de büyük eleştiri topladı. Sosyal medya takipçileri Cannes’a yakışmayan bir elbise olduğunu ifade ederek oyuncuya önce yüklendi. Ardından bir sonraki gün festivalde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldüğü paylaşıldığında övgüler geldi. Fakat konuşmaya çıktığında sarf ettiği kelimeler yine tepkiye sebep oldu.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)