Cuma, Eylül 22, 2023

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Deprem Açıklaması: Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk uluslararası yardım bekliyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. Şu an için can kaybı ile ilgili bilgi veremeyeceğini söyleyen Soylu, “Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Bu, uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır” dedi.

 

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.4’lük depremin ardından İçişleri Bakanı Soylu açıklamalarda bulundu. Soylu, depremin ardından 4. seviye alarm ilan ettiklerini söyleyerek “Bu uluslararası yardımı da içeren alarmdır” diye konuştu. Soylu depremin ardından bölgenin sallanmaya devam ettiğini belirterek, 6 şiddetinin üzerinde 22 artçı deprem olduğunu söyledi. Soylu şu an ölü yaralı bilgisi veremeyeceğini ifade etti.

 

 

Soylu açıklamasında şöyle konuştu:

 

Çok yerden ihbar geliyor. Şu anda arama kurtarma ekiplerimiz bölgelere sevk edildi. Kargo uçaklarımız hazırlanıyor, bölgelere sevk edildi. İlk işimiz arama kurtarma çalışmalarını yapmak. Bunun için de bütün ekiplerimiz teyakkuz halinde. Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Dördüncü seviye uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır. Bu açıdan şu andaki son durumumuz bu.

 

Şu ana kadar 6 şiddetinin üzerinde 22 deprem meydana geldi. En büyüğü 6.6 şiddetinde. Şu an can kaybı noktasında açıklama yapmamız mümkün değil. Bakan arkadaşlarımızla birlikte hepimiz depremin etkilediği illere gidiyoruz.

 

Kargo uçaklarımız hazır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımız var.

 

Vatandaşlarımızın bulunduğu yerlerde araçları hareket ettirmemeleri önem taşımaktadır. Önceliğimiz, enkaz altından kurtarılmaları ve hastaneye sevk edilmeleridir.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler