Mersin Haber

Gram Altın Yükselişe Mi Hazırlanıyor! Piyasalarda Son Durum ve Beklentileri İslam Memiş Analiz Etti

Gram Altın Yükselişe Mi Hazırlanıyor! Piyasalarda Son Durum ve Beklentileri İslam Memiş Analiz Etti
Yayınlama: 28.08.2022
A+
A-

Euro/Dolar paritesinde dengeler değişirken elinde altın olanları gram altın uygun için al-sat fiyatları araştırılmaya başladı. Piyasa Uzmanı İslam Memiş, düğün yapacaklar için korkutan seviyeyi verdi. Peki gram altın ne kadar yükselemeye devam edecek ?

GRAM ALTIN SON YILLARIN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ULAŞTI

Baskılanan emtia araçları yükselişe geçerken Piyasa Uzmanı İslam Memiş, özellikle gram altın yatırımcılarına kritik bir açıklamada bulundu.

Gram altın fiyatlarında 1020-1040’ı lira seviyelerinin takip edilmesi gerektiğini ifade eden Memiş, uyarıda bulundu. “1000’in altına sarkma ihtimalini çok zayıf görüyorum” diyen İslam Memiş, yeni rekorlara da dikkat çekti. Memiş, “Yeni rekorlarını kırabilir yılın son çeyreğinde. Fiyat farkları da göz önünde bulundurulmalı. 1 yıl sonrası için düğün hazırlığı yapanların altın üzerinden yatırım yapması gerekiyor. Yıllık getiriyi göz önünde bulundurunca 1 yıl önceden hazırlık mantıklı olur.” ifadelerini kullandı.

gram altin Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Fed Başkanı Powell, Gram Altın, İslam Memiş Analiz Etti, İslam Memiş'ten önemli açıklamalar, Piyasalarda Son Durum

FED KRİPTO PARALARI BASKILIYOR

Yaşanılan Enflasyonist ortamın bitme ihtimalini çok zayıf olduğunu dile getiren İslam Memiş, FED kararlarının takip edilmesi gerektiğini belirtti. Son dönemlerde kripto paralarda yaşanan düşüşlerin FED baskısından kaynaklı olduğunu kaydeden Memiş, “Bu süreçte ben en az 1 yıl daha baskı altında kalma ihtimalini yüksek görüyorum. Güçlü dolar Fed’in de işine yaramıyor, ara ara işin içine gireceklerdir. Beklemek daha avantajlı.” dedi. Fed Başkanı Powell, Jackson Hole’da yaptığı konuşmada eylül ayındaki faiz indiriminin göstergelere bağlı olduğunu belirtti.

Powell, “Daha yüksek faiz oranları, daha yavaş büyüme ve daha yumuşak iş gücü piyasası koşulları enflasyonu düşürürken, hane halkları ve işletmelere biraz da acı verecektir.” dedi.

BORSADA RİSKİ FİYATLANMA

Borsadaki fiyatlanmaların daha riskli olduğunu kaydeden Memiş, düzeltme hareketinin henüz gelmediğini söyledi. Yabancı yatırımcılar da borsaya giriş yaptığını ifade eden Memiş, acemi yatırımcıların buna dikkat etmesi gerektiğini sözlerine ekledi. 6 ay vadeyi göz önünde bulundurmak gerektiğini savunan Memiş, “Enflasyona karşı borsanın ciddi anlamda yatırımları koruduğu bilinmekte. Son 20 yılda altından sonra enflasyona karşı en fazla koruya borsa oldu. Birinci sırada vade önemli, ikinci sırada teknik destek önemli. Sanayi tarafı, bilişim tarafı önemli. Özellikle enerji şirketlerini önemsiyorum.” yorumunda bulundu.

 

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)