Mersin Haber

Furkan Vakfı’nın eylemine Adana Emniyeti’nden Müdahale

Furkan Vakfı’nın eylemine Adana Emniyeti’nden Müdahale
Yayınlama: 20.03.2022
Düzenleme: 02.06.2024 01:34
A+
A-

Furkan Vakfı’nın bugün (20 Mart) Adana’da düzenlediği eyleme polis müdahale etti. Vakfın sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifası istendi. Furkan Vakfı üyeleri, tutuklu bulunan sekiz vakıf mensubu için Adana-Seyhan’da eylem düzenledi. Polis, eyleme müdahale etti.

 

Furkan Vakfı’nın paylaştığı görüntülerde eylemcilere cop, biber gazı ve plastik mermilerle müdahale edildiği, çocukların gazdan etkilendiği, bazı kişilerin yaralandığı görüldü. Furkan Vakfı’nın sosyal medya hesabından, “Emniyete hukuksuz talimat veren bakan istemiyoruz. Soylu’nun talimatıyla gözü dönmüş polisler Furkan Hareketi mensuplarını adeta cop yağmuruna tuttu” paylaşımında bulunuldu.

 

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul ise sosyal medya hesabından, dört saat bir markette tutulduğunu açıkladı. Kuytul, “Adana Emniyeti gözü dönmüşçesine bizlere coplarla ve biber gazlarıyla müdahale etti. Dört saattir bizi bir markete hapsettiler ve buradan çıkarmıyorlar. Mağdur olduk, burada havasızlıktan ölebiliriz” diye yazdı.

 

Polis müdahalesine sosyal medyadan tepki yağdı. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Elbet bu ülkeye hukuk gelecek” paylaşımında bulundu.

 

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!