Mersin Haber

Faizsiz 48 Ay Taksitle 150 Bin TL! Beklenen Kredi Paketi’nde Sona Gelindi!

Faizsiz 48 Ay Taksitle 150 Bin TL! Beklenen Kredi Paketi’nde Sona Gelindi!
Yayınlama: 30.05.2023
A+
A-

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte düğün sezonu da açılmış oldu. Birçok çift evlilik adımları atmak için bir yola baş koyarken en zorlanılan konu ekonomik sıkıntılar oluyordu. Masraf yüzünden düğünden vazgeçmeyin! 24 ay taksit ödemeden faizsiz 150 bin TL kredi verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni evlenecek olan çiftlere müjde üstüne müjde verdi. %0 sıfır faizsiz 150 bin TL müjdesi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek açıklayarak ayrıntıları aktardı. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.” açıklamasında bulundu.

Faizsiz evlilik kredisi ile ilgili olarak merak edilen konular aydınlığa kavuşmaya başladı. 150 bin TL Faizsiz evlilik kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir, hangi bankalar kredi veriyor? İşte evlilik kredisi ödeme koşulları ve vade süreleri…

 

EVLENECEK OLANLARA MÜJDE! DESTEK PARASI GELDİ

Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin maddi açıdan desteklenmesi amacıyla başlatılan bu kampanya, çiftlere finansal olarak rahatlık sağlıyor. Kredi tutarı, 150 bin TL’ye kadar çıkabiliyor ve ödeme planı esneklik sunuyor. Çiftler, 24 ay boyunca ödeme yapmadan rahat bir şekilde evlilik hazırlıklarını tamamlayabiliyorlar.

EVLENME KREDİSİ İÇİN KAYNAK AİLE VE GENÇLİK BANKASI

 

Evlilik kredisinin kaynağını kurulacak olan Aile Ve Gençlik Bankası sağlayacak. Uluslararası standartlarda kurulacak bu sosyal amaçlı banka dijital ortamda hizmet verecek.

 

Banka para kaynağını Karadeniz gazı ve diğer petrol gelirlerinden oluşturulan fondan alacak. Böylelikle bu gelirler banka tarafından kontrol edilip sosyal desteklerde kullanılacak.

 

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR, KAÇ TL?

 

Aile ve Gençlik Bankası, evlilik planları yapan çiftlere yönelik özel bir kredi kampanyası başlattı. Bu kampanya kapsamında çiftlere 150 bin TL’ye kadar faizsiz evlilik kredisi imkanı sunulacak. Kredi ödeme planları 24 ay erteleme ve 48 ay vade seçenekleriyle düzenlenecek. Aile ve Gençlik Bankası’nın amacı, evlilikleri teşvik ederek aile birliğini güçlendirmek ve çocukların eğitimine destek olmaktır. Kredinin sadece yeni evlenen çiftlere yönelik olduğu belirtilmiştir. Yapılan açıklamada: “Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz” Buna göre, yeni evlenen çiftlere faizsiz, 24 ay geri ödemesiz ve 48 ay (4 yıl) vadeli 150 bin TL devlet destekli evlilik kredisi sağlanacak.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI NELER, YAŞ SINIRI VAR MI?

 

Yeni evlenecek çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları, vade sayısı ve tarihleri ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı.

 

125 BİN TL EVLİLİK KREDİSİ GERİ ÖDEMESİ VE TAKSİTLERİ NASIL OLACAK?

 

125 bin TL evlilik desteği toplamda 72 aya yayılan bir ödeme planıyla gerçekleşecek. 48 ayda belirtilen ana para olarak ödenecek. İlk 24 ay yani iki yıl herhangi bir taksit ödemesi yapılmayacak.

 

VADESİZ EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti seçim beyannamesinde açıklanan evlilik kredisi başvuru tarihine ilişkin henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Aile ve Gençlik Bankası, Türkiye’nin ilk uluslararası bankası olarak kurulmaktadır. Banka, dijital platform üzerinden hizmet vermeyi planlamaktadır. Gelir kaynağı olarak Karadeniz’deki gaz ve petrol gelirleri kullanılacaktır. Banka gelirleri doğrudan kontrol edilecek ve sosyal destek programlarına yönlendirilecektir.

 

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!