Emeklilere Kurban Bayramı Ödemesi Ne Zaman Yapılacak! Emekli İkramiyesi 2 Bin TL!

Emeklilere Kurban Bayramı Ödemesi Ne Zaman Yapılacak! Emekli İkramiyesi 2 Bin TL!
Yayınlama: 22.05.2023
Düzenleme: 22.05.2023 13:40

SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklilerini ilgilendiriyor. 2 Bin TL 37 gün içinde tüm emeklilerin hesabına yatacak. Ödemeden tüm emekli vatandaşlar faydalanacak. 

 

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’ye, emekliye bayram ikramiyesinin 2 bin TL’ye çıkarılması ardından ödeme tarihleri merak konusu olmuştu.  Türkiye’deki milyonlarca Emekli Kurban Bayramı emekli ikramiye ödemelerini bekliyor. Emekli ödemeleri 37 gün içerisinde vatandaşların hesabına yatacak. Ancak kesin ödeme tarihi henüz belli olmadı. Kurban Bayramı’nın denk geldiği 28 Haziran tarihinden önceki hafta ödemelerin yapılması bekleniyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş emekliye bayram ikramiyesine ilişkin yeni gelişmeyi duyurdu.  Elitaş, emekliye bayram ikramiyesinin 1100 liradan 2 bin liraya yükseltildiğini açıkladı. Ramazan ve Kurban bayramlarında emekliye 2 bin lira ödeme yapılacak.

EMEKLİ İKRAMİYESİ BEKLENTİLERİN ALTINDA 

Ramazan Bayramı’nda emekli bayram ikramiye ödemeleri 2 Bin TL olarak hesaplara yatırılmıştı. Bu nedenle Kurban Bayramı için de emeklilere bu ödemelerin yapılması bekleniyor.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde emekli bayram ikramiye ödemeleri hakkında yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı için emeklilerin hesabına tek seferde 15 Bin TL yatırılacağını açıklamıştı. Seçimler 2. Tura kaldı. 28 Mayıs tarihinden sonra Kemal Kılıçdaroğlu’unun iktidara gelip gelmeyeceği belli olacak.