Cuma, Eylül 22, 2023

Emekli Maaşlarında Son Gelişmeler! En Düşük Emekli Maaşı 13 Bin TL Mi Oluyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin merakla beklediği maaşlara büyük artışların olacağı açıklamayı yaptı. SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarına yapılan zammın oranı %60’a çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük emekli maaşının ve bayram ikramiyelerinin artırılmasına ilişkin ilk sinyali seçim öncesinde vermişti. Açıklama bugün geldi. Şimdi en düşük emekli maaşın 13 bin TL’ye çıkarılması söz konusu.

YENİ KABİNENİN İLANINDAN SONRA

Bayram ikramiyelerinin zammının ardından, emeklilerin Temmuz ayındaki zam oranı da belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de yemin ederek göreve başladıktan sonra, bu haberle emeklilere büyük sevinç yaşattı. Yeni kabineyi ilan etmeye hazırlanan Erdoğan, maaş zamları konusunda da yeni duyurular yaptı. Yakın zamanda gerçekleşen seçimlerin ardından, emekli maaşları, memur maaşları ve asgari ücret zamları gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın göreve başlamasıyla birlikte, emeklilerin dikkati maaş zamlarına yönelmiş durumda.

EMEKLİLER MERAKLA BEKLİYOR

Emeklinin gözü önce Kurban Bayramı sonra Temmuz ayında gelecek haberlerde. Bayramda yatması gereken 2.000 liralık bayram ikramiyesinin artırılacağı sinyalini vermişti Cumhurbaşkanı Erdoğan. Temmuz’da ise zam oranı belli olacak. En düşük emekli maaşı 7.500 TL da sabitlenmiş, yüksek prim günü olanlarda en düşük maaş sınırına gelmişti. 15 milyon emekli mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor.

Emekli Maaşlarında Son Gelişmeler! En Düşük Emekli Maaşı 13 Bin TL Mi Oluyor! Gündem

En düşük emekli maaşının hazine tarafından karşılanarak 7.500 liraya çıkarılmasıyla 15 milyonu aşkın emeklinin neredeyse yarısı en düşük aylık seviyesine gelmişti. Temmuz ayında işçi ve BAĞKUR emeklilerine yapılacak enflasyon oranındaki zam, kök aylıklarına olacak.

EMEKLİ MAAŞLARINA REKOR ZAM

Emekli maaşlarına büyük bir zam yapılacağı haberi, SSK ve BAĞ-KUR emeklileri arasında sevinçle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni kabinesini açıklamadan önce duyurduğu bu kararla, emekli maaşlarında %60’lık bir artış yaşanacak. Bu, emeklilerin maaşlarına yapılan zam oranının bugüne kadar ki en yüksek seviye olduğunu gösteriyor. Memur ve Memur Emeklilerine Ek Zam Olasılığı Memur ve memur emeklilerine yapılacak olan zamla ilgili durum ise daha farklı bir seyir izliyor. Hükümetin planladığı 3600 ek gösterge düzenlemesi ile memur ve memur emeklilerine verilecek zam oranının daha yüksek olabileceği belirtiliyor.

SGK’nın Bilinmeyen Devlet Desteklerini Öğrenince Hemen Başvuracaksınız! Ödemeler PTT Aracılığıyla Yapılacak!

BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM GELİYOR

Yeni duyuruların bir diğer önemli konusu ise bayram ikramiyeleri. Emeklilerin alacakları bayram ikramiyelerinde %50’lik bir artış öngörülüyor. Bu zamla birlikte emeklilerin bayram ikramiyeleri 3000 TL’ye kadar çıkabilecek. Bu, emekliler için büyük bir sürpriz oldu ve sevinçle karşılandı.

DİSK’TEN 13 BİN TL ÇIKIŞI

Emekli yaz müjdelerini bekliyor. Kurban Bayramı’nda ikramiyeleri yatacak hesaplarına. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2.000 liralık ikramiyenin artırılacağı sinyalini vermişti. Bir bunu bekliyor emekli bir de Temmuz ayında açıklanacak olan zam oranlarını. Bu arada DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu en düşük emekli maaşının 13 bin TL olması gerektiğini aktardı. Bunun altındaki bir rakamı kabul etmeyeceklerini bildirdi.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler