Ehliyet Affı Bekleyenlere Müjde! Tarih Belli Oldu!

Ehliyet Affı Bekleyenlere Müjde! Tarih Belli Oldu!
Yayınlama: 06.12.2022

Milyonlarca kişinin beklediği ehliyet affı için kritik açıklama Ulaştırma Bakanlığı’ndan geldi. TBMM Genel Kurulu bütçesi için takvim açıklanırken bütçe görüşmeleri bugün itibariyle başladı. Çeşitli sebeplerle ehliyetleri el konulan vatandaşın derdine çare olacak görüşmeler başlıyor. Ehliyet affı için önemli gün belli oldu. Ehliyet affı çıkıyor mu? İşte detaylar…

Cumhur İttifakında yer alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ehliyet affı ile ilgili açıklamada bulundu. MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek tarafından yapılan açıklamada ehliyet affı bekleyen kişilerin taleplerinin meclise taşındığı ve bu konuyu daha önce Hazine Maliye Bakanı Nebati’ye ilettiği bildirilmişti.

TBMM’de Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçe konuşmalarında gündeme gelen ehliyet affı için MHP kanadından da olumlu açıklamalar geldi. MHP’li Mersin milletvekili Baki Şimşek ise ehliyet affı için açıklamalarda bulundu.

Şimşek, yaptığı açıklamalarda affı bekleyen 1 milyondan fazla kişinin beklentisinin karşılanması gerektiğine vurgu yaptı.

Şimşek, ‘’ölümlü kazaya sebebiyet vermemiş’’ olan kişilere bir defaya mahsus ehliyetlerinin geri verilmesi gerektiği yönünde açıklamalarda bulundu. Şoförler için ehliyet affını yılbaşından önce çıkarılması gerektiğini belirtti.

EHLİYET AFFI İÇİN TARİH BELLİ OLDU

TBMM’de süren bütçe görüşmelerinde Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçesi 9 Aralık 2022 Cuma günü görüşülecektir. Meclis genel kurulunda ise aynı gün ehliyet affı konusunun da gündeme geleceği belirtildi. 9 Aralık 2022 günü ehliyet affı mecliste masaya yatırılacak.