Pazar, Ekim 1, 2023

Dolar, Euro ve Altın Borcu Olanlar, Düğün Yapmayı Düşünenlere İslam Memiş’ten Uyarı! İşte Detaylar..

14 Mayıs ve 28 Mayıs Seçimlerinden sonra belli olan yeni kabinenin piyasalara etkisi merak ediliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in rasyonel politikaları hayata geçirme açıklamasından sonra gözler döviz ve altın piyasalarına çevrildi. Dolar düşecek mi? Altın fiyatları ne olacak? Döviz borcu olanlar ne yapmalı? İslam Memiş TV100’deki yazısında ekonomideki yeni dönem beklentilerini paylaştı ve uyardı.

 

Finans ve Piyasa Uzmanı İslam Memiş, “Döviz borcu olanlar, altın borcu olanlar, düğün yapacaklar, araç veya ev almak için fırsat bekleyenler bence kısa vadeli bahar havasını kaçırmamalı” dedi.

 

 

Piyasa Uzmanı Memiş yaptığı son açıklamada Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Mehmet Şimşek’in piyasa üzerindeki olası etkilerinden bahsetti. Türkiye ekonomisinin hızlı bir şekilde düzelmesinin beklenmemesi gerektiğini vurguladı. TV100 kanalında yaptığı açıklamalar ile ekonomi uzmanı İslam Memiş dikkatleri üzerine çekti. Özellikle Mehmet Şimşek’in tekrar Maliye Bakanı olması hakkında konuştu.

 

İSLAM MEMİŞ UYARDI: ALTIN VE DÖVİZ BORÇLANMAYIN

 

Mehmet Şimşek’in vereceği mesajların içinde faiz artırımları olursa vatandaş döviz almaktan ziyade faize girebilir. Ev ya da araba peşinatları elinde olanlar kredi musluklarının açılıp açılmayacağını gözlemleyecek. Eğer kredi muslukları açılırsa araç fiyatlarında düşüşler görebiliriz. Yatırım için araç alanlar, araçlarını satıp faize girmek isteyebilirler.

 

Döviz borcu olanlar, altın borcu olanlar, düğün yapacaklar, araç veya ev almak için fırsat bekleyenler bence kısa vadeli bahar havasını kaçırmamalı. Özellikle orta ve uzun vadeyi göz önünde bulundurarak döviz veya altın borçlanmamalı.

 

İSLAM MEMİŞ’TEN BORSA VE DÖVİZ YORUMU

 

İslam Memiş konuk olduğu kanalda Maliye ve Hazine Bakanlığına getirilen İslam Memiş hakkında da yorumlarda bulundu. Yaptığı yorumlarda, borsada yükselişlerin, döviz kurlarında ve altın fiyatlarında ise düşüşlerin olacağını ve bunların kısa süreliğine olacağını belirtti. Yine açıklamalarında TL’nin pozitif ayrışması normal ama bu pozitif seyrin kalıcı olacağını beklememeliyiz dedi. Bu pozitif seyir için öncelik olarak Mehmet Şimşek’in açıklamalarının beklenmesi gerektiğini vurguladı.

 

İslam Memiş açıklamalarında seçimden önce döviz büfeleri ve kuyumcuların önünde kuyruklar oluşturanların 22,40-22,60 fiyatlarından dolar alanların 23,60-24,00 fiyatlarından Euro alanların 1516 TL’den gram altın alanların üzülebileceğini de söyledi.

 

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler