Perşembe, Eylül 28, 2023

Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Tüm Türkiye’de Camilerde Sela Okunuyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sebebi ile tüm Türkiye’de yatsı namazından yarım saat önce sela okunacağını açıkladı.

İlk olarak Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 şiddetin ardındansa Elbistan ilçesinde 7.6 şiddetinde meydana gelen depremlerle birlikte tüm Türkiye yasta.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybedenler için ülke genelindeki camilerde yatsı ezanından yarım saat önce sela okunacağını açıkladı.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA SELA OKUNUYOR

 

Erbaş, sosyal medya hesabından, “Deprem nedeniyle vefat eden kardeşlerimiz için ülkemizin dört bir yanındaki tüm camilerimizde, yatsı ezanından yarım saat önce sala verilecek ve akabinde Kur’an-ı Kerim ve Dua Programı icra edilecek. Ben de Kahramanmaraş Abdülhamid Han Camisinde sala verip dua edeceğim inşallah.” açıklamasını yaptı.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler