Mersin Haber

Dar Gelirli Ailelere Fırsat! PTT Şubelerine Başvuranlara Maddi Yardım!

Dar Gelirli Ailelere Fırsat! PTT Şubelerine Başvuranlara Maddi Yardım!
Yayınlama: 19.05.2023
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen yardımlar sürekli olarak güncellenmektedir. İhtiyaç sahibi ve düşük gelirli ailelere yönelik nakit ödemeleri devam ediyor. Başvuruların geçtiğimiz günlerde başlamış olup son başvuru tarihi yaklaşmıştır. Başvuruda bulunan vatandaşlara 1.100 TL destek ödemesi yapılması planlanmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan bu destek ödemeleri 2023 yılında da devam ediyor. Yardımdan faydalanmak isteyen haneler başvuru yapmalıdır. Başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlara bakanlık tarafından ödeme yapılıyor. Başvuru için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı web sitesine girerek başvuru sürecini tamamlamak gerekiyor.

 

İŞTE BAŞVURU DETAYLARI

Destek ödemesinden faydalanabilmek için başvuru sürecini tamamlamanız gerekmektedir. Bu süreçte doğru ve eksiksiz bilgileri girmek oldukça önemlidir. Başvuru formunu doldururken tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Başvuru formunda her alanı doldurmaya özen göstermelisiniz, çünkü boş alanlar destek ödemesi alma ihtimalinizi azaltabilir.

Destek ödemesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen tutarda yapılacaktır. Başvurunuzun onaylanması durumunda destek ödemesini PTT aracılığıyla alabilirsiniz. Başvurunuz değerlendirildikten sonra, kabul edilmesi halinde 1.100 TL tutarında destek ödemesi yapılacaktır. Bu ödeme, başvuru süreci tamamlandıktan sonra PTT tarafından size iletilir.

 

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!