Mersin Haber

CHP’yi yıkan ölüm: Gülsün Bor hayatını kaybetti!

CHP’yi yıkan ölüm: Gülsün Bor hayatını kaybetti!
Yayınlama: 24.05.2024
A+
A-

Ankara’da eski Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor yaşamına son verdi. Ankara’da 31 Mart yerel seçimleri öncesi Çankaya Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çankaya belediye başkan aday adayı olan Gülsün Bor, yaşamına son verdi.

 Gelen iddialara göre CHP’li Gülsün Bor’un bulunduğu apartmandan atladığı belirtildi.

GÜLSÜN BOR KİMDİR?

CHP’li Gülsün Bor, 1974 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul eğitim ve öğretimini TED Ankara Koleji, lise eğitini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlayan Gülsün Bor, 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu.

Dünya Bankasında kısa dönemli danışman olarak çalışmıştı. 2003 yılında ise, tekrar Türkiye’ye dönerek Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü, İç Borç Yönetimi Dairesinde Şube Müdürü ve 2010 yılında, T.C. Vaşington Büyükelçiliğine Ekonomi Müşaviri olarak atanmış ve üç yıl süreyle görev yapmıştı.

2014 yılında Çankaya Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak 10 yıl görev yapan Bor, 31 Mart Yerel seçimlerinde Çankaya Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek, Çankaya Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıklayan Gülsüm Bor Güner evli ve bir çocuk annesiydi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.