Mersin Haber

CHP PM’de gerginlik: Mersin Milletvekili toplantıya zorla girmeye çalıştı

CHP PM’de gerginlik: Mersin Milletvekili toplantıya zorla girmeye çalıştı
Yayınlama: 11.01.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:44
A+
A-

CHP’de yerel seçimler için belediye başkan adaylarının belirlendiği Parti Meclisi (PM) toplantısında gerilim çıktı. Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır, kendisine danışılmadan Mersin Mezitli adayının oylanmasına tepki gösterdi.

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere kilitlenirken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, Özgür Özel başkanlığında toplanarak, Türkiye genelinde birçok şehrin il ve ilçe adaylarını belirlemek için görüşme gerçekleştirdi.

Toplantıda İstanbul ilçeleri, Adana, Eskişehir, Hatay, Mersin, Afyonkarahisar, Aydın, Antalya ve birçok şehrin büyükşehir ve ilçe belediye başkanları için oylamalar gerçekleştirilirken, Mersin’in Mezitli ilçesinin aday oylamasında gergin anlar yaşandığı iddia edildi. Parti Meclisi Toplantısı’nda Mersin’in Mezitli İlçesi ile ilgili adaylık tartışması yapılırken PM’den Mezitli’de mevcut Başkan Neşet Tarhan’ın isminin çıkmaması üzerine CHP Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır’ın Ali Mahir Başarır ve Veli Ağbaba’ya ‘Yeter artık’ diyerek tepki gösterdiği iddia edildi.

“YETER ULAN!”

Öte yandan T24’ten Eray Grögülü’nün aktardığına göre CHP Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır’ın bağırdığı belirtildi. Çakır, kendisi gibi Mersin Milletvekili olan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’a “Yeter ulan!” diye bağırdı.

 

Tartışmanın ise Mersin’in Mezitli ilçesine gösterilecek adaylarla ilgili olduğu öğrenildi. Ufuk Çakır’ın, Mezitli’de adaylardan Seyit Özananar’ı desteklediği, Ali Mahir Başarır’ın ise Ahmet Serkan Tuncer’i desteklediği tartışmanın da adaylar üzerinden çıktığı öğrenildi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.