CHP, Parti Meclisi toplantısı sonrası 126 belediye başkan adayını açıkladı

CHP, Parti Meclisi toplantısı sonrası 126 belediye başkan adayını açıkladı
Yayınlama: 21.12.2023

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi 126 belediye başkan adayını daha açıkladı. CHP Genel Merkezi’nde, CHP Lideri Özgür Özel’in başkanlığında yapılan CHP Parti Meclisi Toplantısı’nda 126 belediyenin daha adaylığı belli oldu.

 

Türkiye’de 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesi CHP belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. CHP Sözcüsü Deniz Yücel, CHP Parti Meclisi (PM) toplantısı sonrası CHP’nin 9 ildeki belediye başkan adaylarını açıkladı. CHP Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da belli oldu.

Genel Başkan Özgür Özel’in memleketi Manisa’nın adayının da açıklandığı listede, Çanakkale adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun  yakın kurmayı Muharrem Erkek açıklandı.

Ana muhalefet partisi CHP, Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak İsmail Sonkaya’yı gösterdi. Ferdi Zeybek CHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Cevat Öncü de Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

 

Konya – İsmail Sonkaya

Manisa – Ferdi Zeyrek

Samsun- Cevat Öncü

 

İL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI:

Çanakkale – Muharrem Erkek

Kırşehir – Selahattin Ekicioğlu

Bartın – Muhammet Rıza Yalçınkaya

Amasya – Turgay Sevindi

Ardahan – Faruk Demir

Kütahya – Eyüp Kahveci

 

CHP İstanbul’un Fatih ve Pendik ilçeleri içinde adaylarını duyurdu. Fatih adayı Mahir Polat, Pendik adayı ise Süleyman Tarık Balyalı oldu. Adayların Ekrem İmamoğlu’na yakın isimler olması dikkat çekti.

Toplantının ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Parti Meclislerinde bazı belediye başkan adaylarının belirlendiğini belirterek “MYK toplantımızı gerçekleştirdikten sonra PM’de 160 seçim çevresi görüşüldü. Bu 160 seçim çevresinin 35’inde ön seçim kararı alındı. 125 seçim çevresinde ise adaylar belirlendi” dedi.

CHP, Parti Meclisi toplantısı sonrası 126 belediye başkan adayını açıkladı Gündem CHP, Parti Meclisi toplantısı sonrası 126 belediye başkan adayını açıkladı Gündem CHP, Parti Meclisi toplantısı sonrası 126 belediye başkan adayını açıkladı Gündem CHP, Parti Meclisi toplantısı sonrası 126 belediye başkan adayını açıkladı Gündem

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.